Strażnicy wezwani na pętlę Piaski. "Spał w tramwaju"
30 września 2020
Interwencja przeprowadzona 26 września przez strażników miejskich na Bielanach mogłaby zakończyć się przewiezieniem pasażera do izby wytrzeźwień. Zatrzymany trafił jednak za kratki.
Dochodziła godzina 13:30, gdy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że w tramwaju stojącym na pętli Piaski leży mężczyzna.
- Gdy funkcjonariusze dojechali na pętlę, motorniczy wskazał im wagon, w którym pasażer umościł sobie posłanie na podłodze. Strażnicy dobudzili śpiocha i poprosili o dokumenty.
Słoń a sprawa bielańska. Kto go pamięta?
Słoń z Bielanami związany jest ściśle: jego blaszana figura przez lata towarzyszyła dziecięcym zabawom w Lasku Bielańskim. W latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia znikł, razem z innymi zwierzakami i całym Parkiem Kultury, jak nazywano teren przy Podleśnej. Chodzą jednak słuchy, że słoń wróci...
Od pasażera czuć było alkohol - relacjonują funkcjonariusze. Gdy mężczyzna wyjmował dokumenty, funkcjonariusze zauważyli, że ma ranę i spory obrzęk stawu łokciowego. Wezwano karetkę pogotowia, jednak mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Podczas interwencji strażnicy ujawnili jednak, że 26-latek posiada dwie karty bankomatowe wystawione na różne nazwiska, które - jak powiedział - znalazł razem z telefonem komórkowym. Wezwano patrol policji. Mężczyzna został przewieziony do komendy rejonowej, gdzie został zatrzymany.
(DB)
.













































