8 października w Parku Górczewska zostanie oddana do użytku pierwsza plenerowa siłownia na Bemowie.
REKLAMA
Siłownia powstała dzięki zaangażowaniu jednej z firm produkujących farby w ramach jej wewnętrznego projektu społecznościowego. Oprócz Bemowa podobne miejsca mają powstać jeszcze w dwóch innych stołecznych parkach.
Oprócz otwarcia podczas imprezy przewidziane jest też wspólne sadzenie drzew, które w przyszłości mają stanowić naturalny parkan między siłownią i resztą parku.
Plan imprezy wygląda następująco, pomijając oficjalne wystąpienia i przemowy:
11.15 - rozpoczęcie sadzenia krzewów stanowiących naturalne ogrodzenie siłowni. Na wszystkich chętnych będą czekać narzędzia oraz rękawice ochronne, a od sponsora- koszulki.
11.30-14.00 - zabawy, konkursy i gry ruchowe przygotowane przez Centrum Promocji Zdrowia i Edukacji Ekologicznej, w tym:
- malowanie twarzy;
- miasto dzieci - malowanie kartonowych domków i płotów wedle własnej koncepcji kolorystycznej;
- rozbrykany ogród - zajęcia i konkursy sprawnościowe na torze przeszkód i dmuchanym zamku;
- galeria artystyczna - konkursy związane z aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu i zdrowym stylem życia;
- miniturniej szachowy organizowany przez członków Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Warszawskiego
- miniturniej RINGO organizowany przez Warszawskie Towarzystwo Ringo
11.30-14.00 udział Policji, rozdawanie gadżetów związanych z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu
12.00-13:30 rozpoczęcie kolorowej gry miejskiej z nagrodami dla najlepszych zespołów. Zapisy grup na stronie ZwalczNude.pl
12.00-13.00 pokaz treningu warszawskiej drużyny rugby WARSAW EAGLES