REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

społeczeństwo

 

Serce z Reymonta. Nakrętki z pomocą dla potrzebujących

  21 listopada 2022

Serce z Reymonta. Nakrętki z pomocą dla potrzebujących
materiały prasowe

Przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 4 przy al. Reymonta 16 ustawiono serce na plastikowe nakrętki. Im więcej ich zbierzemy, tym więcej potrzebujących bielańczyków otrzyma pomoc na święta Bożego Narodzenia.

REKLAMA

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 4 od 25 lat wspiera edukacyjnie, wychowawczo oraz terapeutycznie młodzież zagrożoną niedostosowaniem społecznym oraz z trudnościami w uczeniu się. Przyjmowani są chłopcy posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.

REKLAMA

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii na Bielanach

- Szczególną uwagę w ośrodku przykłada się do zajęć związanych z ratownictwem (pierwsza pomoc przedmedyczna, w tym z ratownictwem wodnym).

Jest możliwość uzyskania tytułu ratownika WOPR. Na dziś nasza placówka wśród swoich absolwentów posiada ratowników wodnych, młodszych ratowników wodnych oraz "żółte czepki" - informują pracownicy ośrodka.

Prowadzone w placówce działania z zakresu wolontariatu przyczyniają się do rozwoju wśród uczniów empatii, otwartości na otaczających ich ludzi oraz kształtowania umiejętności niesienia bezinteresownej pomocy i wsparcia dla osób potrzebujących.

REKLAMA

Na Bielanach zbierają nakrętki

- Serce na nakrętki będzie kolejną możliwością rozpowszechniania oraz zaszczepiania wśród naszych podopiecznych idei wolontariatu, jak również niewątpliwie przyczyni się do wzmacniania relacji z lokalną społecznością - przekonuje Katarzyna Baranowska, koordynatorka inicjatywy Serce z Reymonta.

Część pieniędzy na zakup pojemnika na plastikowe nakrętki została pozyskana z darowizn przekazywanych na zbiórce przy współpracy z fundacją Nieskończone Możliwości. Pozostałe zgromadzono przez organizację kiermaszu bożonarodzeniowego, na którym sprzedawane były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów ośrodka. Dochód pozyskany ze zbiórki nakrętek w całości będzie przekazywany osobom potrzebującym z dzielnicy Bielany.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# George

25.11.2022 18:03

Piekna inicjatywa.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA