REKLAMA

Tech Research Studies 1Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0
Puls Warszawy

różne

 

Seniorzy! Wolontariat jest dla Was!

  6 maja 2014

alt='Seniorzy! Wolontariat jest dla Was!'
źródło: tadeuszross.pl

Na pewno zdarza się Państwu, że nie wiecie, co zrobić z wolnym czasem. W telewizji nie ma nic ciekawego, gazety przeczytane, znajomi zajęci, mieszkanie posprzątane. Co robić? Nie ma nic gorszego niż nuda. Czemu nie poświęcić swojego czasu na coś przydatnego?

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0
Obserwując codzienną rzeczywistość na pewno dostrzegacie Państwo rzeczy, które Wam się nie podobają. Może chodzi o małe problemy, jak brudny trawnik pod blokiem czy nierówne chodniki, a może o coś poważniejszego - na przykład bezdomne zwierzęta potrzebujące opieki czy osoby nie będące w stanie funkcjonować samodzielnie. Tak rzadko wykorzystujemy to niezadowolenie produktywnie. Nightskating Warszawa. Wieczorny przejazd rolkarzy utrudni ruch Nightskating Warszawa. Wieczorny przejazd rolkarzy utrudni ruch W sobotę, 27 czerwca, ulicami Warszawy przejedzie Nightskating Warszawa. Rolkarze i wrotkarze pokonają trasę ze Śródmieścia przez Żoliborz i Bielany, wracając do centrum przez Wolę. Na czas przejazdu policjanci będą wstrzymywać ruch. Tylko 12% polskich seniorów bierze udział w jakiejkolwiek formie wolontariatu! To ogromna strata dla wszystkich - dla Państwa, bo moglibyście pozytywnie zmieniać rzeczywistość i dla świata, bo pozbawiacie go swojej pomocy i doświadczenia.

Możliwości są niezliczone! Jeśli lubicie Państwo książki - któraś z miejskich bibliotek na pewno chętnie przyjmie Waszą pomoc. Jesteście miłośnikami psów? Schroniska i fundacje szukają osób, które spędzą ze zwierzakami czas czy wyprowadzą je na spacer. Chcecie Państwo zebrać pieniądze na inny cel charytatywny? Na kiermaszach dobroczynnych zawsze potrzebne są osoby chętne do przygotowania i obsługi stoisk. Wasze wnuki dorosły? Wiele dzieci potrzebuje pomocy przy odrabianiu prac domowych, której nie są w stanie im udzielić członkowie rodziny czy nauczyciele. Chcielibyście wyjechać za granicę i kontynuować edukację? Unia Europejska organizuje program Erasmus+, który funduje osobom po 50. roku życia wyjazdy naukowe. Wszystko - na wyciągnięcie ręki.

Seniorzy - nie siedźcie w domu. Nie musicie pracować na etat ani znosić humorów szefa - wolontariat jest dla Was!

Tadeusz Ross
Autor jest aktorem, satyrykiem,
kandydatem PO do Parlamentu Europejskiego

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck akademia malucha 3bck akademia malucha 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

norblin lipiec 02 1norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni