REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Rząd chce przejąć Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie od ratusza. Mazowieccy radni protestują

  18 kwietnia 2023

alt='Rząd chce przejąć Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie od ratusza. Mazowieccy radni protestują'
źródło: zakazny.pl

Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie stał się zarzewiem politycznego sporu między PiS a PO i PSL. Rząd chce przekształcić placówkę w Instytut Chorób Zakaźnych. Mazowieccy radni straszą pacjentów słabszym dostępem do lekarzy, a ministerstwo uspokaja.

REKLAMA

Podczas posiedzenia sejmiku województwa mazowieckiego głosami koalicji PO-PSL zostało przyjęte stanowisko w sprawie przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie w Instytut Chorób Zakaźnych Państwowy Instytut Badawczy. Jak łatwo się domyślić, jest ono krytyczne wobec rządowych planów.

Powstanie Instytut Chorób Zakaźnych

Sejmikowa Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej wypracowała dokument, w którym sejmik apeluje do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o podjęcie dialogu i utworzenie "podmiotu, który w dalszym ciągu prowadziłby działalność medyczną w dotychczasowej skali, rozszerzył działalność naukową, a prowadzony byłby wspólnie przez Ministerstwo Zdrowia i samorząd województwa mazowieckiego":

- Jestem w stanie sobie wyobrazić taki samorządowy podmiot leczniczy, prowadzący dodatkowo działalność naukowo-badawczą, jako spółkę prawa handlowego z udziałem Skarbu Państwa. Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna Szpital Wolski po modernizacji. Skala zmian jest ogromna
Dobiegła końca modernizacja jednego z największych budynków na terenie Szpitala Wolskiego. W przebudowanym pawilonie nr 10 ulokowano oddziały rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej. Warszawski samorząd przeznaczył na remont obiektu i zakup wyposażenia ponad 33 mln zł.
Nie trzeba do tego nacjonalizacji szpitala polegającej na przejęciu przez Skarb Państwa całego wypracowanego przez dziesięciolecia majątku, który jest własnością mieszkańców województwa. Pamiętajmy, że my przede wszystkim jesteśmy zobowiązani do reprezentowania interesów pacjentów z Warszawy i Mazowsza. - podsumował Krzysztof Strzałkowski, mazowiecki radny i burmistrz Woli.

Wstąp do księgarni

PO-PSL kontra PiS

W stanowisku sejmik wyraża stanowczy sprzeciw w zakresie nacjonalizacji Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego. Przewodniczący Ludwik Rakowski podkreśla konieczność zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa w zakresie chorób zakaźnych.

- Sejmik stoi po stronie mieszkańców i ich potrzeb - zapewnia. - Upaństwowienie szpitala oznaczałaby zapewne trudniejszy dostęp do usług medycznych dla wielu pacjentów. A przecież rolą Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego jest zapewnienie chorym z terenu całego Mazowsza wysokiej jakości świadczeń medycznych i profilaktyki chorób zakaźnych. Dlatego zdziwiony jestem, że radni PiS są zwolennikami przejęcia przez Ministerstwo Zdrowia tak ważnej dla województwa placówki medycznej - dodaje.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Arpa61

11.05.2023 13:53

Lepkie macki kaczyzmu szperają wszędzie. Wszystko chcą złapać dla Prezesa, szeregowego posła. Nie przepuszczą nikomu ani niczemu. A choroby zakaźne są, jak wszystkim wiadomo, Placówką Ślimaków z Wielce Czcigodnej Opozycji, która prawem towarzysza Kaduka*. Tej Placówki WC Opozycja będzie bronić jak niepodległości Niemiec i Rosji. PS Kiedyś w TV mój kolega zapytał Tuska: "Jakim prawem wy (Kongres Liberalno Demokratyczny, czy jakoś tak) nazywacie się liberałami, bo...". - i tu rozwinął myśl. Tusk wykazał się mądrością etapu i huknął, aż mój kolega się skurczył: PRAWEM KADUKA! - Oczywiście miliony pokochały Tuska, bo kto lubi ględzenie w TV?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy