REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

zdrowie

Szpital Bielański rozbudowany. Czas na wyposażenie

  17 marca 2023

Szpital Bielański rozbudowany. Czas na wyposażenie
źródło: UM Warszawa

Na Bielanach zakończyła się trwająca od 2020 roku rozbudowa największego samorządowego szpitala w Warszawie. W nowym budynku trwa już meblowanie, aby jak najszybciej uruchomić w nim działalność medyczną.

REKLAMA

- Szpital Bielański to nasz największy miejski szpital. Znajduje się tu 660 łóżek dla pacjentów i 21 oddziałów. W grudniu 2020 r. Młoda kobieta straciła przytomność przed szpitalem Kobieta straciła przytomność na ulicy
Przed Szpitalem Bielańskim po południu zasłabła młoda kobieta. Pomocy udzielili jej strażnicy miejscy, którzy wieźli osobę w kryzysie bezdomności do ośrodka pomocy.
rozpoczęła się rozbudowa tego obiektu. W dwa lata powstał zupełnie nowy, pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni niemal 10 tys. m2. Ta niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców całego miasta jest w całości finansowana z budżetu miasta. Koszt budowy i wyposażenia nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego to blisko 200 mln zł - mówił podczas wizyty na Bielanach prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Szpital Bielański rozbudowany

Projekt nowej części budynku został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia potrzeby zarówno pacjentów, jak i pracowników. W grudniu ubiegłego roku zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów technicznych.

- Obecnie trwa meblowanie nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego. Wszystko po to, aby jak najszybciej uruchomić ten obiekt i rozpocząć działalność medyczną. W nowej części, dzięki której Szpital Bielański rozszerzy swoją działalność, znajdą się m.in. oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, blok z dziesięcioma salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii, centralna sterylizatornia i laboratoria - zapowiada prezydent Trzaskowski.

Wstąp do księgarni

Lepsze usługi medyczne na Bielanach

Na wyposażenie budynku samorząd przeznaczył niemal 70 mln zł. Poza meblami i akcesoriami obiekt został wyposażony w sprzęt medyczny, w tym stoły operacyjne za 5 mln zł, aparaty rentgenowskie nowej generacji (łączny koszt blisko 5 mln zł), wyposażenie centralnej sterylizatorni (za ponad 4 mln zł), centralę monitorującą funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.

W nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizacji oraz oddziałów psychiatrii i rehabilitacji. Po serii szkoleń dla medyków zostanie uruchomiony blok operacyjny. Zgodnie z zawartą umową kolejnym etapem prac będzie modernizacja części pomieszczeń starego budynku szpitalnego w miejscu połączenia z budynkiem, łącznikiem usytuowanym na każdej z kondygnacji. Zakończenie całości prac w starej części szpitala planowane jest na koniec czerwca.

(jok)

.

Komentarze (1)

# Alicja Wojtasz

18.03.2023 07:16

Świetna placówka, opieka. Życzę powodzenia na nowym.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA