REKLAMA

Bielany

zdrowie »

 

Szpital Bielański rozbudowany. Czas na wyposażenie

  17 marca 2023

alt='Szpital Bielański rozbudowany. Czas na wyposażenie'
źródło: UM Warszawa

Na Bielanach zakończyła się trwająca od 2020 roku rozbudowa największego samorządowego szpitala w Warszawie. W nowym budynku trwa już meblowanie, aby jak najszybciej uruchomić w nim działalność medyczną.

REKLAMA

- Szpital Bielański to nasz największy miejski szpital. Znajduje się tu 660 łóżek dla pacjentów i 21 oddziałów. W grudniu 2020 r. Młoda kobieta straciła przytomność przed szpitalem Kobieta straciła przytomność na ulicy
Przed Szpitalem Bielańskim po południu zasłabła młoda kobieta. Pomocy udzielili jej strażnicy miejscy, którzy wieźli osobę w kryzysie bezdomności do ośrodka pomocy.
rozpoczęła się rozbudowa tego obiektu. W dwa lata powstał zupełnie nowy, pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni niemal 10 tys. m2. Ta niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców całego miasta jest w całości finansowana z budżetu miasta. Koszt budowy i wyposażenia nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego to blisko 200 mln zł - mówił podczas wizyty na Bielanach prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Szpital Bielański rozbudowany

Projekt nowej części budynku został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia potrzeby zarówno pacjentów, jak i pracowników. W grudniu ubiegłego roku zakończyły się wymagane prawem procedury odbiorów technicznych.

- Obecnie trwa meblowanie nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego. Wszystko po to, aby jak najszybciej uruchomić ten obiekt i rozpocząć działalność medyczną. W nowej części, dzięki której Szpital Bielański rozszerzy swoją działalność, znajdą się m.in. oddział psychiatrii dla dorosłych, oddział rehabilitacji, blok z dziesięcioma salami operacyjnymi, oddział intensywnej terapii, centralna sterylizatornia i laboratoria - zapowiada prezydent Trzaskowski.

Kup bilet

Lepsze usługi medyczne na Bielanach

Na wyposażenie budynku samorząd przeznaczył niemal 70 mln zł. Poza meblami i akcesoriami obiekt został wyposażony w sprzęt medyczny, w tym stoły operacyjne za 5 mln zł, aparaty rentgenowskie nowej generacji (łączny koszt blisko 5 mln zł), wyposażenie centralnej sterylizatorni (za ponad 4 mln zł), centralę monitorującą funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.

W nowym skrzydle Szpitala Bielańskiego niebawem rozpocznie się etapowe uruchamianie działalności medycznej. W pierwszej kolejności nastąpi przeniesienie centralnej sterylizacji oraz oddziałów psychiatrii i rehabilitacji. Po serii szkoleń dla medyków zostanie uruchomiony blok operacyjny. Zgodnie z zawartą umową kolejnym etapem prac będzie modernizacja części pomieszczeń starego budynku szpitalnego w miejscu połączenia z budynkiem, łącznikiem usytuowanym na każdej z kondygnacji. Zakończenie całości prac w starej części szpitala planowane jest na koniec czerwca.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Alicja Wojtasz

18.03.2023 07:16

Świetna placówka, opieka. Życzę powodzenia na nowym.

# mirra

22.05.2023 12:44

Jeśli szukacie miejsca do zrobienia USG, to polecam zapytać w Multimedzie. U mnie chodziło o USG brzucha. Badanie załatwione w kilka dni bez żadnego skierowania. Od razu z konsultacją, na nowoczesnym sprzęcie. Zadzwonili przypomnieć o wizycie, sposobie przygotowania i wszystko było jasne. To w Wawie, ale oni mają oddziały w innych miastach. Polecam dopytać o możliwości.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy