Razem dla Zielonej Białołęki, spotkanie we wtorek
4 lutego 2015
Zielona Białołęka to "szczególna i unikalna" figura urbanistyczna, pełna przestrzeni i miejsc urokliwych, ale i miejskich koszmarków. W zawrotnym tempie przybywa tu ludzi i jak grzyby po deszczu wyrastają nowe osiedla mieszkaniowe. Prawie każde z nich funkcjonuje za płotem. To dobrze i źle zarazem.
Łączą je te same problemy infrastrukturalne, drogowe, komunikacyjne, edukacyjne, kulturalne, rozrywkowe... i pewnie wiele innych. Wiele z tych zagadnień warto i trzeba rozwiązać samodzielnie, ale spora część z nich wychodzi poza ramy naszych osiedli. A każde z nich jest wyzwaniem dla mniej lub bardziej doświadczonych zarządów wspólnot mieszkaniowych.
Na bazie tych właśnie problemów urosła potrzeba i idea "wspólnoty wspólnot", czyli współpracujących zarządów wspólnot mieszkaniowych na Zielonej Białołęce, które dzięki wspólnym rozmowom, wymianie doświadczeń, wiedzy, a może też działaniom mogłyby skutecznej modyfikować otaczającą nas rzeczywistość i stanowić silną reprezentację interesów jej mieszkańców. To działanie może być również istotną kwestią wspierającą celowe i skuteczne wykorzystanie budżetów partycypacyjnych przez mieszkańców Zielonej Białołęki.
Zapraszamy członków zarządów wspólnot mieszkaniowych Zielonej Białołęki i wszystkich tych, których interesuje to, co dzieje się za ich płotem i chcą mieć na to wpływ, a jednocześnie mają wiedzę i decyzyjność w kwestiach wewnętrznych osiedli do tworzenia "Wspólnoty wspólnot".
Wyzwań jest dużo: m.in. komunikacja miejska, infrastruktura drogowa, oświatowa, kanalizacja i wodociągi... o ich wadze, priorytetach i naszych potrzebach porozmawiamy na pierwszym inauguracyjnym spotkaniu 10 lutego o godz. 19.30 w "3 pokojach z kuchnią", przy ul. Głębockiej 84.
Joanna Rabiczko
członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej na Zielonej Białołęce
radna dzielnicy Białołęka