Rada postanowiła
8 marca 2006
Rada Warszawy zdecydowała, iż Warszawiacy będą więcej płacić za wodę i odprowadzanie ścieków. Do łask wrócili jednak doktoranci.
Za wodę drożej
Od kwietnia za 1 m³ wody zapłacimy 2 zł i 51 gr (teraz 2,16 zł), a za odprowa-dzenie ścieków - 2 zł i 73 gr (teraz 2,65 zł). Stawki będą obowiązywać przez rok. Za projektem głosowało PiS, przeciw - PO.
Młodzi coraz częściej targają się na życie. Dla nich powstała placówka przy Koszykowej
Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii w nowej odsłonie to ponad 3 tys. m2 przestrzeni dla pacjentów. W nowym budynku przyjmowani są już młodzi pacjenci, w tym dzieci uchodźców.
Klub SLD opuścił salę, radni krytykowali podwyżki, które ich zdaniem MPWiK mogło pokryć własnymi środkami. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji tłumaczy nowe ceny m.in. wzrastają-cymi kosztami działalności spółki i inflacją.
Ulgi dla doktorantów
Na 48-procentową zniżkę w autobusach, tramwajach i metrze od 1 kwietnia będą mogli liczyć doktoranci dzienni i zaoczni. Ulgi kosztować będą miasto około 2 mln zł rocznie, a skorzysta z nich ok. 5 tys. doktorantów. Nowelizacja ustawy o szkol-nictwie wyższym z połowy ubiegłego roku pozbawiła ich tego przywileju. sk.




































