REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo

 

Przystanki na Obozowej niebezpieczne

  28 września 2012

Przystanki na Obozowej niebezpieczne

Większość przystanków tramwajowych w Warszawie jest wydzielona z jezdni samochodowych. - To najbezpieczniejsze rozwiązanie - mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

REKLAMA

Jednak nie wszędzie tak jest. Dobrym przykładem jest choćby ulica Obozowa, gdzie do tramwaju, zatrzymującego się na przystanku, trzeba dojść przecinając jezdnię. Wystarczy zatem chwila nieuwagi kierowcy, by potrącić pasażera - właśnie na Obozowej doszło do wypadku, gdzie samochód potrącił dziewczynkę wysiadającą z tramwaju.

Już wiadomo, że przebudowa przystanków na Obozowej jest tylko kwestią czasu. - Do końca tego roku ogłosimy przetarg - zapowiada Michał Powałka. - Planujemy, że w przyszłym roku przygotujemy projekt zmian, a później będziemy je wprowadzać w życie.

A jest co wprowadzać, bo obecnie na Obozowej pasażerowie mają do dyspozycji jedynie wąski pas wzdłuż torów - przystanki zlokalizowane są na chodnikach i od torowiska dzieli je jezdnia.

Wystarczy chwila nieuwagi kierowcy, by potrącić pasażera - właśnie na Obozowej doszło do wypadku, gdzie samochód potrącił dziewczynkę wysiadającą z tramwaju.
Bliższych planów przebudowy nie ma - mówi się jednak o zwężeniu Obozowej w niektórych miejscach do jednego pasa.

Podobnych rozwiązań jak na Obozowej w Warszawie nie ma zbyt wiele. - Takie rozwiązania przystankowe nie są bezpieczne, nie są też w mieście powszechne. Oprócz Obozowej można wymienić przystanki na Starym Mieście, przy Trasie W-Z - mówi rzecznik Powałka. - Co innego w Krakowie czy Wrocławiu, gdzie takie rozwiązania na środku jezdni są dość częste. Przyczyna jest prosta: po wojnie, kiedy zaczęła się tworzyć sieć tramwajowa, można było wytyczać jej przebieg tak, jak było wygodnie. Jedynie w nielicznych przypadkach przystanki wyznaczono, jak na Obozowej.

Szczęście w nieszczęściu - jeśli uznać taką lokalizację przystanków - że do wypadków dochodzi naprawdę rzadko i ten sprzed kilku dni należy do wyjątków, co potwierdza nam policja: w ostatnim czasie innych potrąceń pieszych wsiadających lub wysiadających z tramwaju nie odnotowano.

(wt)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA