REKLAMA

Wawer

kronika policyjna »

 

Przemoc domowa w Wawrze rośnie w zastraszającym tempie

  24 maja 2023

alt='Przemoc domowa w Wawrze rośnie w zastraszającym tempie'
źródło: policja.pl

Problem agresji domowej powszechnie znany jest policjantom w całej Polsce. Pojawia się też w Wawrze i to w coraz większym nasileniu. Jakiego rodzaju jest to przemoc i jak często do niej dochodzi?

REKLAMA

W Wawrze rzadko dochodzi do głośnych spraw "medialnych", które wychodzą na światło dzienne. Nie oznacza to jednak, że w tej części Warszawy jest spokojnie. Ze statystyk wynika, że jest wręcz odwrotnie. Topielec przy plaży Romantycznej w Wawrze Topielec przy plaży Romantycznej w Wawrze
W okolicy plaży Romantycznej znaleziono zwłoki mężczyzny. Zauważył je spacerujący przechodzień, który sprawę zgłosił na policję. Czy mogło dojść do morderstwa?
Przypominamy sprawę sprzed kilku lat, która zdarzyła się w Wielkanoc, kiedy to niewinne spotkanie towarzyskie zamieniło się w burdę zakończoną w szpitalu.

Świąteczna domówka zakończona demolką

Spór zaczął się - a jakże! - o kobietę. Podczas świątecznej domówki w Falenicy jeden z jej uczestników nieskutecznie zalecał się do jednej z pań. Zrażony odmową - dama była już bowiem "zajęta" - trzasnął drzwiami (wcześniej trzasnął niedoszłą wybrankę i jej partnera) i wyszedł. Mało kto się przejął sytuacją, bo 39-latek na imprezę trafił jako osoba towarzysząca, więc pomimo lekkiego zgrzytu bawiono się dalej. Skład towarzyski lekko się przemieszał, jedni wyszli (wśród nich także zaczepiana wcześniej para), inni przyszli...

Wrócił i agresor, jednak nie sam - towarzyszyło mu trzech kolegów z nałożonymi na twarz kominiarkami i cała czwórka rozpoczęła regularną demolkę domu i przebywającego w nim towarzystwa. Efekt? Sześć osób trafiło do szpitala z ranami ciętymi, szarpanymi, tłuczonymi i złamaniami.

Kolejna z głośnych spraw miała miejsce 17 października 2017 roku. Podczas kłótni rodzinnej w jednym z domów przy Walcowniczej w Falenicy, 26-latek sięgnął po nóż. W obecności młodszego rodzeństwa (22-letniej siostry i 16-letniego brata) zabił najpierw swojego ojca a później także matkę. Został aresztowany zaraz po zabójstwie.

Kup bilet

Rośnie problem agresji domowej w Wawrze

Dane na temat przemocy domowej udostępniła zastępczyni prezydenta Warszawy. Zaznaczyła, że statystyki dotyczące liczby rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" nie zawierają danych dotyczących występowania przemocy domowej na tle ekonomicznym.

- Dane takie będą zbierane po wejściu w życie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, która wprowadza kategorię "przemoc ekonomiczna" - zaznacza Aldona Machnowska-Góra. Jak się okazuje z powodu przemocy fizycznej liczba rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" w Wawrze w całym 2022 roku wyniosła aż 176 i wzrosła o 31 w porównaniu do roku poprzedniego. Z powodu stosowania przemocy psychicznej i emocjonalnej w 2022 roku procedurą zostało objętych 198 rodzin a więc o 27 więcej niż w 2021 roku. Niestety, ponad dwukrotnie wzrosła też liczba najgorszej przemocy jaka może pojawić się w "domowym zaciszu", a więc przemocy seksualnej, która dotknęła w ubiegłym roku 20 rodzin, to aż o 12 więcej niż w roku poprzednim. Z pewnością nie są to wszystkie ujawnione przypadki przemocy domowej w Wawrze, gdyż wiele ofiar z poczucia bezsilności i wstydu nie zgłasza się na policję.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (10)

# Gfhhf

25.05.2023 08:02

W Wawrze mieszka 77 tysięcy osób. Więc trochę napompowany tytuł artykułu.

# Wredny Kocur

26.05.2023 09:41

Tam też kobity gotować nie potrafią? Po tym jak po Bielanach pojechali, to czekam na kolejny "Przemoc na Woli rośnie!". Może dodadzą, że wobec "osób menstruujących", by już tak super po linii było. xD

# nnn

26.05.2023 12:51

Patologia może być zaraźliwa. Czas ogłosić stan epidemii.

REKLAMA

# Obywatel

30.06.2023 21:46

Czas budować drugi komisariat.

 Erneścio

26.07.2023 12:46

Winny jest system. Począwszy o tzw. bezstresowego wychowywania, w którym tatuś na widok córeczki-zdziry-lat14 wydziaranej, wyszminkowanej i wymalowanej co zaczepia, bluzga każdą starszą babcie w parku... paska w łapę wziąć nie może bo pokemona chore prawo broni. To samo z synalkami, synalek lat 15 szlaja się po mieście w środku nocy z kosą w lewej łapie i piwskiem w prawej z obstawą podobnych kumpli, za PRLu byłby siny po powrocie do domku a dziś tatuś chcący wychować to na człowieka ... gdy tylko warknie od razu chore na głowy młodociane panie psycholożki z MOPSu biorą się za robotę. Tu rodzi się przemoc w rodzinie, przemoc generowana niemocą. Ja, aby wychować swoich 5 sztuk musiałem z UE wyjechać. W innym przypadku powstały by z tego małe dziffki i mali złodzieje/dilerzy. Nie oszukujcie się, w Polsce od minimum roku 2000 kształci i wychowuje system, system i ulica, nie rodzice. Rodziców za poprawne wychowywanie zamyka się w krymianałach, bo przecież córce dziffce albo synusiowi dilerowi wpiettolić nie można.
I macie co macie, będzie jeszcze gorzej. Wtedy, takie dzieciaczki w wieku 13-17 szynko dorastają bo co to jest lat 5 czy 10? Zleci, dzieciaczki wtedy tworzą nowe pseudo rodzinki ale oparte już na tym czego ULICA z SYSTEMEM nauczyły, czyli wszystko siłą, agresją, na teraz, na już, ma być, musi być.

 Erneścio

26.07.2023 12:46

Gdy dorzucimy do tego dodatkowo typowo polską metalność w postaci - POLAK CACY GDY COŚ CHCE< GDY BIERZE A DEMON GDY JUŻ DOSTANIE, WEŹMIE... wychodzi co wychodzi. 80% młodych rodzin (zakładanych po 2010 roku) to prawdziwe piekła oparte na bezdusznym, bezserdecznym, wymuszonym, materialistycznym, nierozumnym, bez honorowym, bez/sumiennym... wychowaniu. I jak to się kończy? Kończy właśnie DOZGONNĄ jadką. Będą się jeść do grobowej dechy. Wy młodzi, nie macie punktów odniesienia do normalności. Ja, właśnie ja w 90% przypadków byłem wychowywany paskiem. Jestem rocznik 1977. I co? I nigdy w życiu nic nie ukradłem, nigdy w życiu nie narąbałem się tak, aby nie móc wrócić do domu, nigdy w życiu nikogo nie pobiłem, nigdy w życiu nie przesiadywałem pod klatkami z jaraniem/ćpaniem, nigdy w życiu żony nie uderzyłem a dzieciaki wychowywałem fakt, paskiem, ale nie było to bicie na zabicie tylko lekkie strzały. Dzięki temu, moja córka lat 15 ma dziś poziom 25-30 latki, rozmawia w 3 językach i aspiruje do lotnictwa.

REKLAMA

 Erneścio

26.07.2023 12:47

Syn, lat 21 chałupę właśnie solo buduje, druga córka bez najmniejszego problemu (18lat) podstawi z kretesem rozumowo 95% tego narodu. Ich wspólny poziom? Jak na moje oko takie bite 40 latki. Moje dzieci, nigdy nie usłyszały, że maja wrócić do domu o godz. 22, zawsze wracały już po 20 a kolesiowo z ulic omijają szerokim łukiem, od dziecka wpajane było, że z patologią tylko na patologii wylądują.
A ilu ludzi gryzie się w Wawie?
Sądzę, że 80% spokojnie, większość to i tak materialistyczne małzenstwa magistracko inżynieryjne dzielące leasingi i całe życie na "TWOJE/MOJE". Już Wam powiedziałem 10 lat temu, bedziecie mieli w stolicy jeden wielki BRUKLIN, już jest, już się mordują, leją, gryzą, prawie wszyscy. Nienawiść, arogancja, agresja, chlanie, ćpanie, jaranie, zlodziejstwo, prostactwo, szpanerstwo, zakłamanie, fałszystwo. To prawdziwa amerykanska teraz Polska. Chcieliście - to macie.

 Erneścio

26.07.2023 12:55

Idźcie do Warszawskich galerii. Co piąta mała dziffka wytapetowana, wydziarana i pewnie jeszcze bez dowodu osobistego. Adorujcie te dzicz dalej sobie, kreujcie to chore prawo, wszyscy wylądujecie jak nie w grobach to w kryminałach a jak nie tam i tu to na psychiatrykach. Już dziś minimo 40% młodych ludzi boi się małzenstwa i deklaruje samotność. Czemu? Bo, z tym co SYSTEM z ULICĄ wychowało nie da się przeżyć spokojnie choćby jednego miesiąca. Panowie lat 20-25 z móżczkami małych dzieciaczków, panie lat 20-25 z klasą noworodków. Poziom upadł do granic możliwości i nie wciskajcie sobie kitu, że jest inaczej. Dziś minimo 70% nastolatków nie ma jakichkolwiek większych zdolności manualno/myśleniowych, całość życia oparta na smartfonie/necie/czacie w poziązaniu z hejtem wszystkich i wszystkiego. Dasz takiemu narzędzia do łapy to strzela karpia nie wiedząc jak to choćby poprawnie trzymać.

 Erneścio

26.07.2023 12:56

A potem tatusie, mamusie nie dają rady i zaczyna się rodzinno/domowy wrestling.
A dobrze Wam tak...

REKLAMA

# Maetya

27.08.2023 10:33

Wawer to nowa praga/białołęka !
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA