REKLAMA

REKLAMA

Wawer

kronika policyjna

Przemoc domowa w Wawrze rośnie w zastraszającym tempie

  24 maja 2023

Przemoc domowa w Wawrze rośnie w zastraszającym tempie
źródło: policja.pl

Problem agresji domowej powszechnie znany jest policjantom w całej Polsce. Pojawia się też w Wawrze i to w coraz większym nasileniu. Jakiego rodzaju jest to przemoc i jak często do niej dochodzi?

REKLAMA

W Wawrze rzadko dochodzi do głośnych spraw "medialnych", które wychodzą na światło dzienne. Nie oznacza to jednak, że w tej części Warszawy jest spokojnie. Ze statystyk wynika, że jest wręcz odwrotnie. Topielec przy plaży Romantycznej w Wawrze Topielec przy plaży Romantycznej w Wawrze
W okolicy plaży Romantycznej znaleziono zwłoki mężczyzny. Zauważył je spacerujący przechodzień, który sprawę zgłosił na policję. Czy mogło dojść do morderstwa?
Przypominamy sprawę sprzed kilku lat, która zdarzyła się w Wielkanoc, kiedy to niewinne spotkanie towarzyskie zamieniło się w burdę zakończoną w szpitalu.

Świąteczna domówka zakończona demolką

Spór zaczął się - a jakże! - o kobietę. Podczas świątecznej domówki w Falenicy jeden z jej uczestników nieskutecznie zalecał się do jednej z pań. Zrażony odmową - dama była już bowiem "zajęta" - trzasnął drzwiami (wcześniej trzasnął niedoszłą wybrankę i jej partnera) i wyszedł. Mało kto się przejął sytuacją, bo 39-latek na imprezę trafił jako osoba towarzysząca, więc pomimo lekkiego zgrzytu bawiono się dalej. Skład towarzyski lekko się przemieszał, jedni wyszli (wśród nich także zaczepiana wcześniej para), inni przyszli...

Wrócił i agresor, jednak nie sam - towarzyszyło mu trzech kolegów z nałożonymi na twarz kominiarkami i cała czwórka rozpoczęła regularną demolkę domu i przebywającego w nim towarzystwa. Efekt? Sześć osób trafiło do szpitala z ranami ciętymi, szarpanymi, tłuczonymi i złamaniami.

Kolejna z głośnych spraw miała miejsce 17 października 2017 roku. Podczas kłótni rodzinnej w jednym z domów przy Walcowniczej w Falenicy, 26-latek sięgnął po nóż. W obecności młodszego rodzeństwa (22-letniej siostry i 16-letniego brata) zabił najpierw swojego ojca a później także matkę. Został aresztowany zaraz po zabójstwie.

Zapraszamy na zakupy

Rośnie problem agresji domowej w Wawrze

Dane na temat przemocy domowej udostępniła zastępczyni prezydenta Warszawy. Zaznaczyła, że statystyki dotyczące liczby rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" nie zawierają danych dotyczących występowania przemocy domowej na tle ekonomicznym.

- Dane takie będą zbierane po wejściu w życie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, która wprowadza kategorię "przemoc ekonomiczna" - zaznacza Aldona Machnowska-Góra. Jak się okazuje z powodu przemocy fizycznej liczba rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" w Wawrze w całym 2022 roku wyniosła aż 176 i wzrosła o 31 w porównaniu do roku poprzedniego. Z powodu stosowania przemocy psychicznej i emocjonalnej w 2022 roku procedurą zostało objętych 198 rodzin a więc o 27 więcej niż w 2021 roku. Niestety, ponad dwukrotnie wzrosła też liczba najgorszej przemocy jaka może pojawić się w "domowym zaciszu", a więc przemocy seksualnej, która dotknęła w ubiegłym roku 20 rodzin, to aż o 12 więcej niż w roku poprzednim. Z pewnością nie są to wszystkie ujawnione przypadki przemocy domowej w Wawrze, gdyż wiele ofiar z poczucia bezsilności i wstydu nie zgłasza się na policję.

(db)

.

Komentarze (3)

# Gfhhf

25.05.2023 08:02

W Wawrze mieszka 77 tysięcy osób. Więc trochę napompowany tytuł artykułu.

# Wredny Kocur

26.05.2023 09:41

Tam też kobity gotować nie potrafią? Po tym jak po Bielanach pojechali, to czekam na kolejny "Przemoc na Woli rośnie!". Może dodadzą, że wobec "osób menstruujących", by już tak super po linii było. xD

# nnn

26.05.2023 12:51

Patologia może być zaraźliwa. Czas ogłosić stan epidemii.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA