REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

samorząd

Powązkowska na czarną listę

  6 czerwca 2008

Przejazd Powązkowską nad torami kolejowymi był od dawna niebezpieczny. Sytuacja ma się zmienić. Właśnie rozpoczęły się intensywne prace remontowe wiaduktu, który ma prawie sto lat.

REKLAMA

Na początku czerwca zamknięto połowę wiaduktu biegnącą w stronę centrum. Fir-ma Skanska, która wygrała przetarg, będzie rozbierała stary wiadukt i stawiała go od nowa. Prace wykona etapami. Najpierw odbuduje zamkniętą nitkę. Wedle opty-mistycznych założeń ma to nastąpić już pod koniec tego roku. Następnie do roz-biórki pójdzie północna część. Koszt inwestycji to prawie 30 mln zł.

Dla kierowców z Bemowa, Woli, Bielan i Żoliborza nie mamy niestety dobrych wiadomości.

Ruch w obu kierunkach odbywa się jedną połową wiaduktu. Zarząd Dróg Miejs-kich nie przygotował na czas remontu żadnych objazdów. Kierowcy z pewnością nie będą zadowoleni z tego faktu. Na wiadukcie spotykają się mieszkańcy kilku dzielnic podążający tędy do pracy. Brak objazdu utworzy gigantyczne korki. Czy kierowcy to wytrzymają?

Zastanawia nas fakt, że kolejny raz podczas remontu jednej z głównych war-szawskich ulic ZDM nie zatroszczył się o objazdy. Ich brak to ewidentne zaniedba-nie.

Na Powązkowskiej horror potrwa do końca przyszłego roku. Małgorzata Gajew-ska z ZDM nie była w stanie odpowiedzieć "Echu" dlaczego nie ma wyznaczonych objazdów. Nie omieszkała natomiast podkreślić, że zakończenie prac ma nastąpić cztery miesiące wcześniej niż zakładały warunki przetargowe.

Powązkowska trafia zatem na listę warszawskich ulic, których należy unikać, a wielu kierowcom nie pozostaje nic innego jak przesiadka do tramwaju. Nieustannie apeluje o to Zarząd Transportu Miejskiego. Jeśli ktoś jeździ tylko do pracy i z pow-rotem powinien odstawić samochód na parking - uważa ZTM.

Agnieszka Pająk-Czech

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA