REKLAMA

Wola

samorząd »

Powązkowska na czarną listę

  6 czerwca 2008

Przejazd Powązkowską nad torami kolejowymi był od dawna niebezpieczny. Sytuacja ma się zmienić. Właśnie rozpoczęły się intensywne prace remontowe wiaduktu, który ma prawie sto lat.

REKLAMA

Na początku czerwca zamknięto połowę wiaduktu biegnącą w stronę centrum. Fir-ma Skanska, która wygrała przetarg, będzie rozbierała stary wiadukt i stawiała go od nowa. Prace wykona etapami. Najpierw odbuduje zamkniętą nitkę. Wedle opty-mistycznych założeń ma to nastąpić już pod koniec tego roku. Następnie do roz-biórki pójdzie północna część. Koszt inwestycji to prawie 30 mln zł.

Dla kierowców z Bemowa, Woli, Bielan i Żoliborza nie mamy niestety dobrych wiadomości.

Ruch w obu kierunkach odbywa się jedną połową wiaduktu. Zarząd Dróg Miejs-kich nie przygotował na czas remontu żadnych objazdów. Kierowcy z pewnością nie będą zadowoleni z tego faktu. Na wiadukcie spotykają się mieszkańcy kilku dzielnic podążający tędy do pracy. Brak objazdu utworzy gigantyczne korki. Czy kierowcy to wytrzymają?

Zastanawia nas fakt, że kolejny raz podczas remontu jednej z głównych war-szawskich ulic ZDM nie zatroszczył się o objazdy. Ich brak to ewidentne zaniedba-nie.

Na Powązkowskiej horror potrwa do końca przyszłego roku. Małgorzata Gajew-ska z ZDM nie była w stanie odpowiedzieć "Echu" dlaczego nie ma wyznaczonych objazdów. Nie omieszkała natomiast podkreślić, że zakończenie prac ma nastąpić cztery miesiące wcześniej niż zakładały warunki przetargowe.

Powązkowska trafia zatem na listę warszawskich ulic, których należy unikać, a wielu kierowcom nie pozostaje nic innego jak przesiadka do tramwaju. Nieustannie apeluje o to Zarząd Transportu Miejskiego. Jeśli ktoś jeździ tylko do pracy i z pow-rotem powinien odstawić samochód na parking - uważa ZTM.

Agnieszka Pająk-Czech

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA