REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Poczta Polska sprzedaje działkę przy Wolskiej. Cena wywoławcza robi wrażenie

  7 kwietnia 2022

alt='Poczta Polska sprzedaje działkę przy Wolskiej. Cena wywoławcza robi wrażenie'
źródło: Poczta Polska

Na terenie bazy Poczty Polskiej na Odolanach mogą powstać w najbliższych latach bloki mieszkalne.

REKLAMA

2,4 hektara powierzchni, bezpośrednie sąsiedztwo przystanku tramwajowego, dojazd komunikacją miejską w 18 minut do ścisłego centrum Warszawy - tak prezentuje się cenna nieruchomość na rogu Wolskiej i Sowińskiego, którą Poczta Polska wystawiła na sprzedaż.

Nowe mieszkania na Woli

Poczta Polska zamierza sprzedać swoją bazę na Odolanach za co najmniej 110 mln zł. Taka właśnie jest cena wywoławcza, od której rozpocznie się w czerwcu aukcja wśród zainteresowanych firm. Co może powstać w miejscu magazynów? Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, a w studium uwarunkowań przestrzennych Warszawy został wskazany pod zabudowę mieszkaniową.

- Dopuszcza się lokalizowanie funkcji usługowej tak, aby udziały tej funkcji kształtowały się do 40% powierzchni zabudowy w terenie - informuje Poczta Polska. - Obszar wymaga intensyfikacji zagospodarowania i przekształceń z utrzymaniem wielofunkcyjnego charakteru zabudowy i wiodących funkcji: mieszkaniowej i usługowej.

Wstąp do księgarni

Miało być Mieszkanie Plus

Teren bazy Poczty Polskiej był w przeszłości wskazywany jako lokalizacja dla 1100 mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Gdyby plany zostały zrealizowane, przy Wolskiej i tak powstałyby bloki, ale na ich budowę zrzuciliby się podatnicy.

Odpowiedzialna za program Mieszkanie Plus spółka PFR Nieruchomości przekazała "Gazecie Wyborczej", że budowa państwowych bloków była niemożliwa ze względu na... nieuregulowany status nieruchomości. Jak widać nie przeszkadza on w żaden sposób w sprzedaży terenu.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Mieciuś

13.04.2022 13:13

Dobrze, że nie będzie Mieszkanie+, bo musiałbym z okna patrzeć na brudasów / patusiarzy jak się za mój hajs rozbijają ;)

# qvertz

14.04.2022 21:20

Kolejne bloki mieszkalne bez jakiejkolwiek poprawy infrastruktury drogowej. Stamtąd nie da się w kilka minut przeskoczyć na Ochotę. Żałosne inwestycje przyklepywane przez dzbanów w garniturkach. Chyba nie za darmo.

# Jamnik

21.04.2022 17:26

Lepiej jakiś porządny sklep by postawili. Jedna Biedronka na całą Jana Kazimierza. Teraz na osiedlach przybyło dużo uchodźców z Ukrainy i w sklepach mało towaru i koszmarne kolejki. Mieli otworzyć Fort Wola na wiosnę tylko nie doprecyzowali w którym roku...

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy