REKLAMA

Puls Warszawy

różne »

 

Poczta Polska "odkryła" e-maile. Wysyłka kosztuje 2,20 zł

  16 lutego 2023

alt='Poczta Polska "odkryła" e-maile. Wysyłka kosztuje 2,20 zł'
źródło: Pixabay

Po 52 latach od wymyślenia e-maila Poczta Polska postanowiła wprowadzić pocztę elektroniczną jako usługę. Nazwała ją Q-Doręczeniami, czyli Kwalifikowaną Usługą Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego i oczekuje 2,20 zł za wysłanie jednej wiadomości. Co więcej, łączny rozmiar załączników nie może przekraczać zaledwie 10 megabajtów, a skorzystanie z niej wymaga rejestracji w urzędzie.

REKLAMA

"Kwalifikowana Usługa Rejestrowanego Doręczenia Elektronicznego. Bezpiecznie, szybko, elektronicznie - bez spamu i reklam" - tak Poczta Polska reklamuje e-maile, które wprowadziła do oferty w 2023 roku.

E-maile w ofercie Poczty Polskiej

Pierwszy e-mail został wysłany w 1971 roku. Hurtowo przynoszą awizo. Listonosze polecone "doręczają" po swojemu Hurtowo przynoszą awizo. Listonosze polecone "doręczają" po swojemu
- Czy ktoś z Was otrzymuje przesyłki polecone do drzwi? Czy jedynie awizo w skrzynce - pyta na Facebooku jedna z mieszkanek. - Ponoć listonosze mają jasne zalecenie, by unikać bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami - dodaje inny internauta.
Dziś usługa jest tak powszechna, że wiadomości wysyłamy często ze smartfonów, a w niektórych branżach jest już uznawana za przestarzałą. Tymczasem Poczta Polska reklamuje:

Kup bilet

Masa korzyści

"Korzyści dla użytkowników usługi Q-Doręczenia: gwarancja bezpieczeństwa korespondencji, bezpieczny i szybki sposób dostarczania dokumentów, dostęp do wszystkich spraw w jednym miejscu: przesyłek i dowodów (nadania, preawizacji, odbioru), zapewnienie prywatności danych, w tym danych osobowych, gwarancję dokładnego czasu nadania i odbioru (kwalifikowany znacznik czasu), pewność tożsamości odbiorcy (uwierzytelnienie do usługi środkiem identyfikacji), skrzynkę doręczeń kwalifikowaną bez reklam i spamu, pełną elektronizację korespondencji zapewnioną przez jednego dostawcę, możliwość komunikacji z dowolnego miejsca z dostępem do internetu, oszczędność czasu, usługę zgodną z europejskim standardem" - czytamy na stronie państwowej firmy.

Płatne e-maile w Polsce

Za wysłanie jednego maila Poczta Polska liczy sobie 2,20 zł. Żeby móc korzystać z Q-Doręczenia, trzeba złożyć wniosek o nadanie Adresu Doręczeń Elektronicznych, a następnie otrzymać Skrzynkę Doręczeń Kwalifikowanych.

Poczta Polska twierdzi, że jej usługa różni się od zwyczajnych e-maili, bo rzekomo nie ma możliwości podszycia się pod inną osobę i mamy pełną gwarancję ochrony danych osobowych. To samo oferują oczywiście płatne skrzynki mailowe, które nie są powiązane z żadnym rządem na świecie i nie ma ryzyka, że nasze wiadomości zaczną czytać - po ewentualnej zmianie przepisów - politycy szukający np. haków na przedsiębiorców.

(jok)

e-Doręczenia Autenti - wysyłaj i odbieraj korespondencję elektronicznie.

 

Komentarze (7)

# Monika Wolska

16.02.2023 17:15

Zaczęło się przedwiośnie, ptaki ożywiły się w chaszczach i radośnie świergotały czekając na nadejście pierwszych wiosennych deszczy. Wtem spod zmurszałego, pokrytego mchem pnia wychynęło najpierw jedno P, zaraz po nim drugie. To Poczta Polska przebudziła się z półwiecznego letargu i wypełzła w XXI wiek ze zdumienia przecierając zapyziałe oczka...

# nnn

16.02.2023 19:30

Lepiej się nie śmiej, bo jeszcze wrócą telegramy i budki telefoniczne. A spod zmurszałego pnia robaki będziemy wyskrobywać. Działanie Unii Europejskiej zmierza w tym kierunku. Dopiero przetrzesz oczka ze zdumienia.

# Madbutcher

17.02.2023 07:34

Poczta Polska to postkomunistyczny złóg utrzymywany z naszych podatków - przestańmy go wreszcie dokarmiać i zobaczymy, jak sobie poradzi na wolnym rynku. Podobna sytuacja jest z całą grupą PKP.

# można i tak

17.02.2023 11:09

ale po co?

# LikwidacjaBudekCzyZawszeOK

18.02.2023 18:56

#nnn napisał(a) 16.02.2023 19:30
Lepiej się nie śmiej, bo jeszcze wrócą telegramy i budki telefoniczne. A spod zmurszałego pnia robaki będziemy wyskrobywać. Działanie Unii Europejskiej zmierza w tym kierunku. Dopiero przetrzesz oczka ze zdumienia.
Akurat w szpitalu miejskim przy głównej recepcji, w większym hotelu na parterze i na dworcu kolejowym w budynku dworca przy kasach w dużym mieście chociaż 1 czy 2 stare automaty tel. mogłyby się awaryjnie przydać. Z płatnością na monety lub kartą. Czasami komórka padnie na mieście a trzeba się skontaktować i co? Nie każdy ma powerbank ze sobą oraz w okolicy na każdym kroku jest publiczna ładowarka z gniazdem USB. Hotel i szpital to OK kontakt się znajdzie ale na dworcu nie zawsze taki publicznie dostępny. W więzieniach i zakładach karnych do dziś się przydają ale tam to wiadomo dlaczego.

# Filmowiec97

18.02.2023 20:57

An innovative platform with access to a legal database of links to movies and series.
All movies and series in one place
checked page.
https://bit.ly/3k1m4O1
http://bit.ly/3EghySk
http://bit.ly/3lEQnKx

# Benita

19.02.2023 22:38

Skostniały postkomunistyczny twór obecnie opanowany przez p(i)siarnię i radio co ma RYJA powinien byc dawno zlikwidowany, gdyz tego zreformować się nie da.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024