REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

kronika policyjna

 

Pociął powalone drzewo i chciał zabrać drewno. Dostał zarzut kradzieży

  19 marca 2022

Pociął powalone drzewo i chciał zabrać drewno. Dostał zarzut kradzieży
źródło: Straż Miejska

- Drzewo w lesie, nawet powalone przez wiatr, pozostaje własnością zarządcy lasu. Niektórzy ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, lecz to nie chroni ich przed odpowiedzialnością karną - przypominają strażnicy miejscy. Do nieświadomych należał pewien 56-latek mieszkający na terenie Wawra, którego zatrzymali funkcjonariusze.

REKLAMA

Strażnicy miejscy z Wawra, którzy patrolowali Falenicę, otrzymali zgłoszenie o kradzieży drewna z lasu w rejonie ulicy Przełęczy.

REKLAMA

Odpowie za kradzież

Funkcjonariusze podjęli interwencję. Na miejscu zastali 56-letniego mieszkańca Aleksandrowa. Mężczyzna ładował na wózek pocięte kawałki sosny i brzozy. Jak ustalono, nie był właścicielem lasu ani drzew. Poinformował strażników, że leżące pnie pociął wcześniej i przygotował do transportu. Zamierzał przewieźć je do domu.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol policji, któremu przekazali mężczyznę. Odpowie za próbę kradzieży drewna. W przypadku kradzieży "mniejszej wagi" (a raczej tak to powinno zostać zakwalifikowane) sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(db)

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (3)

# Rozbawiony

19.03.2022 18:04

Gość utrzymuje leśnych urzędników, utrzymuje państwo przez pół roku (dzień wolności podatkowej przypada na koniec czerwca), a teraz to państwo będzie go dręczyło mandatami, sądami, wpisami o karalności za ...pozbieranie drewna.
Sukinsyny tną drzewa na potęgę, za łapówki przymkną oko na wycinanie pomników przyrody. A jeszcze świadomość społeczna jest taka, że to co napisałem rozumie max.5% ludzi

# pZz

20.03.2022 11:15

@Rozbawiony Co ty chrzanisz? Sam mam las i nie zycze sobie, aby ktos kradl moje drewno! Jak nie sr@jace psiurami nowobogactwo, to zlodzieje drewna i smieciarze.

# Rozbawiony

02.04.2022 20:38

Ale to nie był prywatny las!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA