REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Modernizacja amfiteatru dobiega końca. Co się zmieni?

  8 grudnia 2023

alt='Modernizacja amfiteatru dobiega końca. Co się zmieni?'
źródło: Dzielnica Wola

W parku Sowińskiego zakończyły się najważniejsze i najbardziej skomplikowane prace przy ślimaczącym się od kilku lat remoncie amfiteatru. To trzeci i ostatni etap ogromnej inwestycji, której finał planowany jest wiosną przyszłego roku. Co się zmieni?

REKLAMA

Roboty przy kolejnym etapie modernizacji amfiteatru w parku Sowińskiego rozpoczęły się w połowie mijającego roku. Teraz najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane prace są już wykonane, a realizacja inwestycji zmierza ku końcowi.

Co się zmieni w amfiteatrze w parku Sowińskiego?

Kolejny sezon na imprezy plenerowe na Woli najprawdopodobniej zainaugurujemy na deskach nowoczesnego i zmodernizowanego amfiteatru - zapowiadają urzędnicy. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

Modernizacja amfiteatru ślimaczy się od kilku lat. Inwestycja nie została bowiem przeprowadzona jednorazowo - szybko i sprawnie, lecz została podzielona na etapy. Ostatni z nich to przebudowa widowni, zaplecza sanitarnego i najbliższego otoczenia. Zakończone prace żelbetowe wymagały niezwykłej precyzji, ponieważ były prowadzone pod zadaszeniem, a podziemny budynek sanitarny został wybudowany pomiędzy fundamentami słupów podtrzymujących dach. To spore wyzwanie, dlatego słupy zostały zabezpieczone ściankami berlińskimi, a drgania w pomieszczeniach były nieustannie monitorowane.

Kup bilet

Prace w amfiteatrze na Woli dobiegają końca

Najpierw rozebrano starą widownię, później wykonawca wybudował podziemne pomieszczenia, w tym toalety. Po zakończonej inwestycji firma zadba również o plac budowy, alejki parkowe oraz zieleń. Wiosną wszystko powinno wyglądać jak nowe. Jak informuje wolski ratusz, obecnie trwają prace przy montażu płyt widowni. Na zamontowanie czekają też olbrzymie zbiorniki na deszczówkę, których będzie po pięć z każdej strony sceny. Zbierająca się woda będzie używana w całym obiekcie, m.in. do spłukiwania toalet.

W pierwszym etapie w 2020 roku zrealizowano przebudowę zaplecza dla artystów, obsługi technicznej oraz sceny obiektu wraz z konstrukcją stalową. Rok później zainstalowana została mechanika sceny. Teraz w finałową fazę wchodzi przebudowa widowni i sanitariatów.

MB

.
 

Komentarze (3)

# klocek

08.12.2023 19:19

Czy oprócz wykonawców ktoś jest jeszcze beneficjentem tych utopionych środków?

# qvertz

17.01.2024 17:53

To jest strasznie nieudana wieloletnia inwestycja. Sam amfiteatr nie przynosi oczekiwanych zysków, paradoksalnie, najmniej imprez jest w miesiącach letnich. Jest to miejsce bez parkingów, średnio skomunikowane z miastem, mimo że na Woli. Najgorsze jest to, że wykorzystanie komercyjne amfiteatru jest dramatycznie niskie. Poza tym zamiast amfiteatru lepiej byłoby zrobić salę widowiskową całoroczną, bo amfiteatr przestaje działać ze względu na temeperaturę otoczenia już we wrześniu. To komercyjna porażka i podejrzewam, że będzie tak również po remoncie. Niech chociaż te ławy zamienią na foteliki, bo starym ludziom krzyże pękają od siedzenia w niewygodnych pozycjach.

# facio aligacio

03.02.2024 13:55

po drugiej stronie parku jest odkryty basen, który jest piękny ale działa parę dni w roku. te projekty chyba zatwierdził ten sam półdebil wierzący, że klimat się tak ociepla, że lato będzie cały rok. ale nie jest jedyny. w zasadzie warszawa zasługuje na takie inwestycje.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024