REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Dotkliwie pobili 22-latka. Prokurator uznał, że dozór policyjny wystarczy

  10 czerwca 2022

Dotkliwie pobili 22-latka. Prokurator uznał, że dozór policyjny wystarczy
źródło: KRP VI

Policjanci z Białołęki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy dopuścili się wymuszenia rozbójniczego w rejonie parku przy Magicznej. 22- i 19-latek zaatakowali 20-latka i pobili go. Pokrzywdzony, aby odzyskać skradzione rzeczy, zgodził się przelać jednemu z napastników 100 złotych.

REKLAMA

Napastnicy zastraszyli 20-latka, ale zdecydował się mimo to powiadomić policję. Opowiedział, że późnym wieczorem 22 kwietnia w parku Magiczna poprosił o papierosa znanego mu z widzenia 22-latka, który siedział w towarzystwie innego młodego mężczyzny.

REKLAMA

Zaczęli go bić, potem zażądali stówy

- 22-latek w odpowiedzi uderzył go w twarz.

Doszło pomiędzy nimi do szarpaniny. Mężczyzna próbował uciec napastnikom na przystanek autobusowy, jednak ci dogonili go i zaciągnęli za pobliskie ekrany dźwiękoszczelne. Zaczęli go znowu bić - informuje komisarz Paulina Onyszko.

W pewnym momencie 20-latkowi udało się wyrwać i uciec. Stracił saszetkę z kluczami do domu. - Napastnicy zaczęli go wołać i zaproponowali, że zwrócą jego rzeczy, jeśli im zapłaci. Podszedł więc do nich i wtedy jeden z nich znowu kilkakrotnie go uderzył. Pokrzywdzony przelał na konto 22-latka 100 zł, więc mężczyźni oddali jego rzeczy i zagrozili pobiciem, jeśli komuś o tym powie - wyjaśnia komisarz Onyszko.

REKLAMA

Półtora miesiąca później zatrzymali napastników

Zdobyte w wyniku śledztwa informacje doprowadziły policjantów z Myśliborskiej najpierw do 22-latka, którego zatrzymali 2 czerwca na terenie jednego ze sklepów na Targówku. Następnego dnia rano namierzyli również 19-letniego mieszkańca tej samej dzielnicy. W prokuraturze młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące wymuszenia rozbójniczego na 20-latku i narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 19- i 22-latek zostali objęci policyjnym dozorem, mają również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Urzędasy

02.07.2022 22:45

Wolne sądy!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA