REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna

 

Trzy miliony papierosów bez akcyzy. Przyjeżdżały z Rosji i Białorusi

  17 stycznia 2023

Trzy miliony papierosów bez akcyzy. Przyjeżdżały z Rosji i Białorusi
źródło: KSP

Niemal trzy miliony papierosów zabezpieczyli podczas dwóch ostatnich akcji policjanci warszawskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. W trakcie działań zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za wprowadzanie do obrotu towaru bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 3,3 mln zł.

REKLAMA

W trakcie dwóch akcji przeprowadzonych na terenie Warszawy i podwarszawskiego Aleksandrowa policjanci zatrzymali trzy osoby. Mężczyźni w wieku 58 i 59 lat wpadli w Aleksandrowie. Jeden z nich najpierw wjechał na obserwowaną przez policjantów posesję skodą octavią, po czym wraz z kolegą pakował do samochodu kartonowe pudła. Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie
Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na Lotnisku Chopina w Warszawie przesyłkę z Chińskiej Republiki Ludowej. Kartony zawierały prawie 180 tys. tabletek na potencję o wartości 8 mln zł. Pigułki miały trafić do firmy działającej w Warszawie.

Papierosy bez akcyzy

Wyjeżdżający z posesji mężczyzna został zatrzymany do kontroli. W jej trakcie policjanci znaleźli wewnątrz samochodu papierosy bez akcyzy. Następnie funkcjonariusze przeszukali również posesję. W garażu znaleźli i zabezpieczyli jeszcze ponad 1,23 mln sztuk papierosów bez akcyzy.

Z kolei działania na warszawskiej Ochocie zakończyły się zatrzymaniem i przedstawieniem zarzutów 47-letniemu obywatelowi Armenii. Mężczyzna miał zajmować się handlem hurtowymi ilościami papierosów pochodzącymi z przemytu.

REKLAMA

Przemyt papierosów do Polski

Towar przechowywał w dwóch kontenerach na terenie placu magazynowego należącego do jednej z firm. Podczas działań teren ten policjanci objęli obserwacją. W późnych godzinach wieczornych zauważyli, jak podejrzany wjeżdża na teren posesji nissanem almerą i po kilkunastu minutach wyjeżdża. Wtedy zatrzymali kierowcę do kontroli. Po przeszukaniu dwóch samochodów należących do 47-latka, a następnie obu kontenerów i mieszkania zajmowanego przez mężczyznę, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 1,53 mln sztuk papierosów ze znakami akcyzy skarbowej Białorusi, Rosji i Mołdawii oraz nieopatrzonych żadnymi znakami akcyzy.

Podczas wspomnianych działań policjanci zabezpieczyli niemal trzy miliony papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku wyniosły ponad 3,3 mln zł. Zatrzymani w obu sprawach mężczyźni odpowiedzą z kodeksu karno-skarbowego za przewożenie i przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i uchylanie się od obowiązku podatkowego oraz paserstwa celnego.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA