REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Bielany

inwestycje »

 

"Osiedlowy las na Wrzecionie". Powrót sąsiedzkich spotkań między blokami?

  1 września 2020

alt='"Osiedlowy las na Wrzecionie". Powrót sąsiedzkich spotkań między blokami?'

Był czas, kiedy mieszkańcy masowo domagali się demontażu osiedlowych ławek jako skupiska alkoholowych libacji i źródło hałasu. Teraz trend się odwrócił.

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0

Widać to wyraźnie podczas przeglądania projektów złożonych do budżetu obywatelskiego, w których nie brakuje propozycji urządzenia "sąsiedzkich skwerków", zielonych terenów z ławkami i organizacji integrujących ludzi spotkań towarzyskich. Jednym z pomysłów dla Wrzeciona jest przebudowa niewykorzystanego terenu między blokami przy ulicach Przy Agorze 26, Przy Agorze 26a i Wrzeciono 17.

Projekt "Osiedlowy las na Wrzecionie", zaproponowany przez Mariusza Rogowskiego, zakłada powstanie skweru, na którym zostaną posadzone dokładnie czterdzieści dwa nowe drzewa. Dodatkowo autor projektu zakłada montaż pięciu ławek, na których mogliby odpocząć mieszkańcy pobliskiego podwórka i osiedla.

Jak zaznacza pomysłodawca: - Nowo powstały "las" będzie dla mieszkańców schronieniem przed słońcem, a okolica stanie się atrakcyjnym miejscem do spacerów. Szacunkowy koszt realizacji projektu to 65 tys. złotych. O tym, czy zostanie zrealizowany, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu, które odbędzie się w dniach 1-15 września bieżącego roku (ZAGŁOSUJ).

Marcin Kalicki

 

REKLAMA

atal 002 2atal 002 0

Komentarze (2)

# Kolo

01.09.2020 16:49

Już to widzę. To nie będzie żaden skwer sąsiedzi ale skwer menelski. Współczuję mieszkańcom tych blokow bo będą tam sciagac pijaki z całej okolicy. To samo zrobilo się na Doryckiej jak zrobili plac zabaw. Dzieciom i owszem fajnie ale co tam się dzieje pod garażami i co wyłaniają opiekunowie tych dzieci to jest sprawa dla policji. Butelki, piwo i nawet wódka. I wszystkim to wisi jak kilo kitu. Trzeba zacząć od likwidacji sklepów alkoholowych które są co 50 m w tej okolicy. Pytanie po co i dlaczego większość 24h. Ktoś na to wydaje zezwolenia. Kto i po co. I może lepiej zamiast robić kolejna mentownie to może lepiej posprzątać zalegające liście gdzieniegdzie od kilku lat. Trzeba zacząć od rzeczy podstawowych.

# Gregory62

01.09.2020 23:09

Kolo ma rację co wy chcecie stworzyć? zróbcie do końca chodniki do końca bo są na Doryckiej z 60 lat połamane między Dorycką 7 a 9 nikt tego nie widzi ...?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

bck warsztaty artystyczne 3bck warsztaty artystyczne 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

bck bal u pana kleksa 1bck bal u pana kleksa 2bck bal u pana kleksa 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

biedronka 016 2

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

bck smartfon 3bck smartfon 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

bck lubie wracac 3bck lubie wracac 0

REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl