REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Odpoczynek u Picassa

  10 lipca 2002

Park Picassa jest już gotów na przyjęcie spacerowiczów. Na obszarze o powierzchni ponad 1,5 ha i położonym między Świdrami Nowymi, Świdrami Starymi i wałem wiślanym można spokojnie odpocząć. Teren został bardzo ładnie uporządkowany.

REKLAMA

Pojawiły się alejki, a przy nich ławeczki. Zamontowano latarnie. - Są to tereny po działkach, gdzie rosły drzewa owocowe - mówi Zenobia Flejszman z wydziału rolnictwa, ochrony środowiska i leśnictwa. - Dla uzupełnienia drzewostanu przesadziliśmy tutaj 11 dębów z ul. Strumykowej. Tam musiały ustąpić miejsca pod inwestycje.

W parku niebawem przybędzie iglaków, wiele krzewów oraz kwiatów. To kolejne po Parku Henrykowskim miejsce, gdzie można przyjść i posiedzieć. Tu wprawdzie jest blisko osiedli mieszkaniowych, ale w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma dużego ruchu samochodowego. Przychodząc do Parku Picassa można od razu udać się nad sam brzeg Wisły, gdyż to bardzo blisko.

Dogodne miejsce odpoczynku mogą tu także znaleźć mieszkańcy Tarchomina i Nowodworów. Wśród blokowisk czasem po prostu nie ma zbyt wiele wolnego terenu, by przeznaczyć go na cele rekreacyjne.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy