REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Wysokość miesięcznej składki ubezpieczeniowej może znacząco różnić się od siebie. Dlaczego tak się dzieje? Na jaki zakres ochrony możesz liczyć przy niższej, a na jaki przy wyższej składce?

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że warto mieć polisę na życie. Świadczenie wypłacone przez ubezpieczyciela to realne wsparcie dla rodziny w kryzysowej sytuacji. Koszty pochówku są wysokie, a dodatkowo po zmarłym często pozostają różnego rodzaju zobowiązania. Wykupienie polisy na życie świadczy o odpowiedzialności, a nie - jak twierdzą niektórzy - o czarnowidztwie.

Kiedy warto wykupić najtańszą polisę?

Wybór tańszej polisy nie zagwarantuje wysokich świadczeń. Warto jednak przyjrzeć się zakresowi takich polis i dokładnie przeanalizować zakres ubezpieczenia oraz ewentualne wyłączenia.

Suma ubezpieczenia powinna być przede wszystkim dopasowana do potrzeb Twoich bliskich, kiedy Ciebie zabraknie. Od jej wysokości zależy wysokość składki. Zanim wybierzesz ubezpieczenie, zrób kalkulację aktualnych wydatków, tak by po Twojej śmierci bliscy nie wpadli w tarapaty finansowe.

Bardzo wysoka składka nie jest powodem do tego, aby całkowicie rezygnować z tej formy zabezpieczenia. Skoro teraz jesteś w kiepskiej sytuacji finansowej, pomyśl, co będzie z Twoją rodziną w przypadku, gdy coś Ci się stanie. Możesz zacząć od tańszej polisy, a kiedy stan Twoich finansów się poprawi, zmienić pakiet ubezpieczenia na rozszerzony o dodatkowe pakiety.

Jak wybrać dobre i niedrogie ubezpieczenie na życie?

Poszukiwanie polisy na życie rozpocznij od ofert ubezpieczeń grupowych oferowanych przez sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe. Najczęściej takie umowy podpisuje się w pracy, ale dostępne są również dla klientów banków, posiadaczy kredytów hipotecznych itp. Tzw. grupówki są tańsze, ponieważ umowa obejmuje większą liczbę osób. Minusem takiego ubezpieczenia jest fakt, że zakres ochrony jest narzucony z góry i identyczny dla wszystkich ubezpieczonych. Jednak w przypadku, gdy potrzebujesz wyłącznie podstawowej ochrony, takie ubezpieczenie doskonale się sprawdzi.

Ubezpieczenia indywidualne są droższe, ale możesz dopasować je do swoich potrzeb, by zapewnić wsparcie sobie i swoim najbliższym w różnych sytuacjach, nie tylko na wypadek śmierci. Poszukując taniej polisy, sprawdź, jaki zakres ma wybrana przez Ciebie oferta ubezpieczenia na życie. Podstawowe ubezpieczenia są tańsze, ponieważ zawierają wyłącznie odszkodowanie na wypadek śmierci. Wystarczy jednak przejrzeć oferty kilku towarzystw, aby przekonać się, że za niewielką dopłatą można mieć również NNW, ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu.

Wokół niedrogich polis urosło jednak wiele mitów. Jednym z nich jest twierdzenie, że duże towarzystwa ubezpieczeniowe oferują wyłącznie drogie polisy. Nie jest to jednak regułą i warto zgłębić ten temat przed wyborem konkretnej polisy.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

REKLAMA