REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Obstawianie polskiej siatkówki, czyli zakłady na ligę mężczyzn i kobiet

Obstawianie polskiej siatkówki, czyli zakłady na ligę mężczyzn i kobiet
źródło unsplash.com.

Biorąc pod uwagę popularność wszystkich sportów halowych w Polsce - siatkówka bez dwóch zdań plasuje się na szczycie tego zestawienia. Wynika to między innymi z faktu, że polskie kluby siatkarskie prezentują naprawdę wysoki poziom. Niektóre zespoły mogą nawet poszczycić się licznymi trofeami zdobytymi na arenie międzynarodowej. Tym samym kibice z zainteresowaniem śledzą zarówno takie rozgrywki, jak i mecze rozgrywane w ramach naszych rodzimych lig. Część wielbicieli siatkówki postanawia dodatkowo typować rezultaty poszczególnych spotkań. Jakie rozgrywki siatkarskie można obstawiać?

Jak obstawiać mecze polskiej siatkówki?

Zasadniczo bukmacherzy budują swoją siatkarską ofertę wokół dwóch najważniejszych lig w Polsce. Pierwszą z nich jest Plus Liga, czyli najwyższa klasa męskich rozgrywek. Już od ponad dekady rozgrywki Plus Ligi są zdominowane przez trzy zespoły - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Skrę Bełchatów oraz Asseco Resovię Rzeszów. To właśnie te ekipy w każdym sezonie walczą ze sobą o końcowy triumf.

Jeżeli chodzi o damskie rozgrywki, tutaj najwyższą klasą rozgrywkową jest Tauron Liga. Zespół dominujący w tej lidze to bez wątpienia Grupa Azoty Chemik Police. Siatkarki Chemika w ciągu ostatnich 6 sezonów aż 5-krotnie sięgnęły po tytuł. Ich plany tylko raz zdołała pokrzyżować damska sekcja ŁKS-u Łódź.

To właśnie rozgrywki Plus Ligi oraz Tauron Ligi stanowią trzon siatkarskiej oferty bukmacherów. Oznacza to, że gracze mogą typować praktycznie wszystkie spotkania rozgrywane we wspomnianych ligach. Oczywiście większość osób wybiera standardową metodę obstawiania, która polega na wskazaniu zwycięzcy danego meczu. Nie jest to jednak jedyna alternatywa. Obecnie bukmacherzy pozwalają bowiem na zawieranie licznych zakładów związanych z pobocznymi aspektami spotkania. Tym samym gracze mogą także:

  • wytypować dokładny wynik meczu w setach;
  • określić łączną liczbę punktów zdobytych podczas spotkania;
  • oszacować dorobek punktowy wybranego zawodnika lub zawodniczki.

Co jasne, dostępność poszczególnych zakładów to kwestia indywidualna i zależy ona wyłącznie od samego bukmachera. Dlatego warto korzystać z usług tych firm, które zapewniają graczom dostęp do szerokiej oferty zakładów. Taki warunek spełnia choćby STS, a dodatkowo bukmacher gwarantuje nowym klientom najlepszy bonus powitalny na rynku.

Przypadek Legionovii, czyli kilka słów o emocjach w siatkówce

Niektórzy mogą uważać, że siatkówka nie jest aż tak emocjonującym sportem. Wystarczy jednak spojrzeć na ostatnie dokonanie drużyny Legionovii, aby skutecznie podważyć takie stwierdzenie.

Legionovia to damski zespół występujący w Tauron Lidze. Siatkarki z Mazowsza już nieraz dały się poznać od najlepszej strony i udowodniły swoją waleczność. Jednak przed kilkoma dniami dosłownie przeszły do historii. Wszystko za sprawą wyjątkowego przebiegu seta w meczu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz. Otóż siatkarki rozgrywały trzeciego seta... przez 58 minut! Był to najdłuższy set w historii Tauron Ligi, który ostatecznie zakończył się wynikiem 46:44. Takie wydarzenie najlepiej pokazuje skalę emocji obecnych w polskiej siatkówce.

Oczywiście mecze Legionovii oraz innych zespołów z Tauron Ligi można obstawiać u bukmachera STS. Szeroki wybór zakładów i atrakcyjne bonusy bukmacherskie to główne atuty tej firmy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA