REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna

 

Zmienili mieszkanie w fabrykę papierosów. Grozi im osiem lat więzienia

  13 stycznia 2023

Zmienili mieszkanie w fabrykę papierosów. Grozi im osiem lat więzienia
źródło: KSP

Trwające kilka miesięcy ustalenia operacyjne policjantów z wydziału do walki przestępczością gospodarczą i korupcją z warszawskiej Woli doprowadziły do zatrzymania trzech osób. Policjanci zabezpieczyli maszyny oraz urządzenia do pakowania papierosów, ponad 68 kilogramów tytoniu i ponad 5,6 tys. papierosów. Podejrzani usłyszeli zarzuty za produkcję używek bez akcyzy.

REKLAMA

Policjanci z Woli zajęli się sprawą domowej fabryki papierosów, która działała na sąsiednim Bemowie. Z ich ustaleń wynikało, że 33-letnia kobieta i starszy o dziesięć lat mężczyzna od dłuższego czasu produkcją towar bez polskich znaków akcyzy.

Robili w domu papierosy

- W momencie, kiedy osoby te pojawiły się przy zaparkowanym samochodzie, z którego wyjęli kartony i skierowali się do lokalu usytuowanego w bloku mieszkalnym, funkcjonariusze dokonali zatrzymania - relacjonuje wolska policja. Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie Pigułki na potencję skonfiskowane na Okęciu. Ich wartość robi wrażenie
Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na Lotnisku Chopina w Warszawie przesyłkę z Chińskiej Republiki Ludowej. Kartony zawierały prawie 180 tys. tabletek na potencję o wartości 8 mln zł. Pigułki miały trafić do firmy działającej w Warszawie.

W kartonach były opakowania na papierosy, gilzy oraz tytoń. Następnie policjanci udali się do mieszkania, gdzie odbywała się produkcja papierosów. Przeszukali lokal, w którym były cztery maszyny do produkcji oraz urządzenie do pakowania. Na podłodze leżały porozrzucane resztki papierosów, tytoń i pudełka. W mieszkaniu zastali 66-letnią kobietę pakującą papierosy w pudełka. Ona również została zatrzymana.

REKLAMA

Zarzuty za papierosy bez akcyzy

Policjanci przeszukali także pojazdy należące do zatrzymanych, w których znaleźli tytoń, rolkę folii aluminiowej oraz pudełka do papierosów. W innym mieszkaniu należącym do jednej z zatrzymanych osób, policjanci znaleźli także 12 tys. zł w gotówce i kolejne pudełka do papierosów. Łącznie zabezpieczyli ponad 68 kg tytoniu, ponad 5600 sztuk papierosów, cztery maszyny do ich produkcji, gilzy i pudełka.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do wolskiej komendy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzuty karne. 66-latka odpowie za pomocnictwo w produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy, za co grożą trzy lata więzienia. Dwie pozostałe osoby usłyszały zarzuty karne dotyczące narażenia Skarbu Państwa na 48 tys. zł strat, paserstwa akcyzowego i uczynienia z przestępstwa stałego źródła dochodu. Grozi im po osiem lat więzienia.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA