REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Nowy bubel rowerowy stolicy. Przystanek na drodze ścieżki

  27 stycznia 2015

Nowy bubel rowerowy stolicy. Przystanek na drodze ścieżki

Co za finezja! Zarząd Transportu Miejskiego buduje na Bródnie nowe ścieżki rowerowe. To bardzo chwalebne. Szkoda tylko, że projektant nie uwzględnił w dokumentacji przystanku autobusowego u zbiegu Wysockiego i Bartniczej. W efekcie ścieżka kończy się przed wiatą i... odnajduje się za nią.

REKLAMA

Bródno, ulica Wysockiego. Bardzo ważna arteria dla ruchu samochodowego, a niedługo również niezwykle istotna dla cyklistów. ZTM buduje wzdłuż jej wschodniej jezdni ścieżkę rowerową. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie drobny problem, który pojawił się na drodze budowniczych. Jest to wiata przystanku autobusowego. Efekt jest komiczny - asfalt kończy się tuż przed przystankiem i odnajduje się kilka metrów dalej. - Rowerzyści nie będą mieli łatwo - śmieje się starszy pan czekający na autobus. A co na to inwestor? - W przypadku odcinka na ulicy Wysockiego obecnie nie planujemy ani przesunięcia wiaty przystankowej, ani wycinki drzew. Autor projektu zmienia go w taki sposób, aby nie było konieczne przestawianie wiaty, ani wycinka drzew - mówi Potocka. Wstępnie - zgodnie z projektem - planowaliśmy przesunięcie wiaty przystankowej o ok. 50 cm w kierunku krawężnika - wyjaśnia Magdalena Potocka z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. Okazało się jednak, że prace naruszyłyby system korzeni okolicznych drzew.

- Zrezygnowaliśmy więc z tego rozwiązania. Obecnie autor projektu zmienia go w taki sposób, aby nie było konieczne przestawianie wiaty, ani wycinka drzew - mówi dość enigmatycznie Potocka. Warto, by projektant wybrał się na miejsce i zapoznał z rzeczywistym wyglądem okolicy...

Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ulic Wysockiego i Bazyliańskiej ma zakończyć się w ciągu trzydziestu dni. - Warunki atmosferyczne są niezwykle istotne przede wszystkim przy układaniu nawierzchni asfaltowej. Przypomnę, że zakres prac obejmuje także remont chodników na całym odcinku - podkreśla Magdalena Potocka.

(PB)

 

Komentarze (2)

# niki

28.01.2015 15:37

Na Bazyliańskiej trochę porobili w zeszłym roku i na wysokości Sw. Hieronima zostawili rozkopane i nic się od dłuższego czasu nie

# mieszkaniec Brodna

18.03.2015 21:05

Ścieżka rowerowa pod cmentarzem wpada na ludzi wychodzących z cmentarza - Polak podobno jest Łebski tylko gdzie stracił rozum? Dlaczego ludzie odpowiedzialni za ścieżki odbierają takie szajsy. Może wreszcie by ktoś zaczął odpowiadać za swoja głupotę i brak wiedzy i odpowiedzialnosci. Jakby bezmyślny pracownik płacił odszkodowania za swoje błędy możne ludzie nauczyliby się pracować uczciwie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA