Nowolazurowa dobije do Szeligowskiej. Do końca roku?
24 stycznia 2015
Od kilku miesięcy robotnicy pracują przy budowie ulicy Nowolazurowej między Połczyńską a skrzyżowaniem Szeligowskiej i Lazurowej. Wyczyszczono teren, ustawiono nawet maszty ekranów dźwiękochłonnych. Ciężki sprzęt budowlany niweluje teren.
- Dostaliśmy fundusze na budowę kolejnego odcinka Nowolazurowej - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - To 10 mln zł. Wystarczy na zbudowanie odcinka dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku między Połczyńską a Szeligowską - wyjaśnia.
Zapomniany schron przy Górczewskiej. "Nie zmieści nawet 50 osób"
Radna Marta Sylwestrzak postanowiła zainteresować się stanem schronu przeciwlotniczego pod urzędem dzielnicy. Okazuje się, że sytuacja jest dramatycznie zła.
Nie wiadomo jeszcze, czy będzie ogłoszony przetarg na budowę tej ulicy czy rozszerzona zostanie umowa z dotychczasowym wykonawcą - firmą Skanska. - Jeśli udałoby się rozszerzyć umowę, ulica mogłaby powstać do końca tego roku. U zbiegu z Połczyńską powstanie rondo, zaś z Lazurową i Szeligowską - skrzyżowanie ze światłami.
Ulica Nowolazurowa (oficjalnie al. 4 Czerwca 1989 r.) prowadzi od Al. Jerozolimskich do ulicy Chrościckiego we Włochach. Aktualnie trwają prace przy budowie filarów estakad nad linią kolejową na Bemowie.
(PB)
.













































