REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Nocznickiego będzie dłuższa. Deweloper dopłaci

REKLAMA

Nocznickiego będzie dłuższa. Deweloper dopłaci

Nowy odcinek ulicy miał nie tylko poprawić dojazd, ale też pomóc rozwiązać problemy z parkowaniem. Na jakim etapie jest budowa?

REKLAMA

Choć od budowy osiedla na Wrzecionie minęło już kilkadziesiąt lat, sieć drogowa w okolicy nadal nie jest pełna. Aby dostać się z rejonu Książąt Mazowieckich i Zgrupowania AK Kampinos do Marymonckiej, trzeba przejechać lokalnymi ulicami Parola, Wrzeciono i Dorycką. Problemem jest brakujący 300-metrowy odcinek Nocznickiego pomiędzy Książąt Mazowieckich a Marymoncką.

- Zgodnie z planem w przyszłym roku zostaną wykonane prace projektowe, zaś gotowym odcinkiem ulicy pojedziemy w roku 2019 - pisaliśmy dwa lata temu. Budowa nawet się nie rozpoczęła.


Najpierw kolektor

- Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji budowa ulicy musi być skoordynowana z budową kolektora Lindego Bis, przebiegającego w ciągu m.in. Nocznickiego - mówi Magdalena Borek, rzeczniczka bielańskiego ratusza. - Według MPWiK inwestycja na tym odcinku planowana jest na koniec 2022 roku. Budowa łącznika Nocznickiego z Marymoncką będzie możliwa po zakończeniu prac związanych z budową kolektora.

- Na nowym odcinku Nocznickiego powstaną zatoki i miejsca postojowe, więc pozwoli on nie tylko na lepsze skomunikowanie tej części Wrzeciona, ale też przyczyni się do rozwiązania kwestii deficytu miejsc parkingowych przy Doryckiej - dodaje wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski.


Deweloper dopłaci

Budowa nowego odcinka Nocznickiego ma zostać częściowo sfinansowana przez Galerię Młociny. Niezależnie od tego inwestor zapowiedział zajęcie się brakującym odcinkiem Zgrupowania AK Kampinos.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany
19.11.2019 09:36 #Bartolo
Budowa tej ulicy to totalna głupota i ludzie z Wrzeciono zamiast się cieszyć powinni protestować. Przedłużanie Nocznickiego było rozsądne jeszcze kilka lat temu bo miała ona służyć wówczas jako dojazd dla okolicznych mieszkańców, podobnie jak Lindego. W momencie gdy władze Warszawy olały całkowicie temat infrastruktury na Bielanach, zaniechując np. budowę trasę NS i wpuszczając cały ruch z tego mostu w Sokratesa i Nocznickiego każdemu powinna zaświecić się czerwona lampka, że będzie tak jak z Reymonta. Cały ruch z Tarchomina próbując ominąć korki na Kasprowicza rozjeżdża osiedlowe uliczki. Po przedłużeniu Nocznickiego tak samo będzie z drugiej strony.
21.11.2019 02:53 #Kolo
Poprzednik opowiada głupoty. Ta inwestycja poprawi nie tylko komunikację na osiedlu ale też przyczyni się do poprawy estetyki tego miejsca bo to co dziś tam teraz dzieje to rola o pomstę do nieba.

Już byli tacy co straszył że Galeria spowoduje jakiś Armagedon. A się okazało że nic takiego nie ma miejsca. Poza tym Nocznickiego i w projekcie i w założeniach ma być droga typowo osiedlowa że spiwalniaczami i infrastruktura towarzyszącą a nie arteria w rodzaju Reymonta. Hestvti nic innego jak wprowadzanie w błąd. Przydałoby się jeszcze zlikwidować te ohydne okoliczne ogródki działkowe bo to jest zwyczajne wysypisko śmieci i jeden wielki syf oraz koczowisko dla meneli. Tam powinno być ładne osiedle. Aż się prosi bo blisko tramwaj i z drugiej strony trochę dalej metro. Teraz Galeria wiec osiedlestsje się coraz bardziej atrakcyjne.

Tak... Ja będę protestował ale przeciwko głupocie i krotkowzrocznrmu mysleniu. Przeciwko temu to zawsze i wszędzie.
21.11.2019 10:07 #Maciek77
@Kolo, byli też tacy co twierdzili że jak się poszerzy most Grota to skończą się korki ;))
daruj sobie to filozofowanie bo niestety prawda jest taka że to generuje tylko dodatkowy ruch samochodowy zamiast rozbudować komunikację miejską...pewnie nie jeździsz metrem to nie wiesz co się dzieje w pewnych godzinach...też taki "wizjoner" jak Ty myślał że można ludzi wcisnąć do jednej linii metra i problemy same się rozwiążą...no niestety tak to nie działa ;)
dodatkowe ulice tak ale nie w tej kolejności....najpierw kolejne linie metra! i szybciej bo nie dożyjemy
22.11.2019 00:55 #Kolo
Idąc tym tokiem myślenia należałoby zlikwidować większość infrastruktury i nie będzie problemu. Zgodnie z zasadą... stlucz termometr a nie będzie gorączki... Można i tak. Podobnie z infrastruktura energetyczną, ograniczyć przepustowość, w konsekwencji powstaną przerwy w dostawach i tym samym zmniejszy się konsumpcja energii. Zarosniety lewak "aktywista" byłby w siódmym niebie (oczywiście pod warunkiem że jego by to nie fityczylo). Powiało demagogia...? Może, ale właśnie miałem na celu ukazanie mialkosci argumentacji przedmowcy i krotkowzrocznosci.

Co do mojego przemieszczania się to moja odpowiedź nie usatysfakcjonuje przedmowcy jako że głównie poruszam się tramwajami (akurat najbardziej mi to odpowiada). Samochód też posiadam ale głównie stoi w garazu i korzystam raczej weekendowo. Tak, samochód jest w garażu i nie zajmuje przestrzeni publicznej. A to co się dzieje na Doryckiej to horror. Powinno się coś z tym zrobić i właśnie dzięki przebudowie Nocznickiego poprawi się nie tylko komunikację ale też estetyka tego obszaru jak też stworzy to możliwość zagospodarowania i zabudowy terenu nieopodal. To doskonałe miejsce pod budownictwo. Zamiast utykac nowe budynki między blokami to lepiej zagospodarować tamte nieuzytki które aktualnie służbom psom za szalet i menelom za toaletę i miejsce do chlania. Wystarczy się przejść i od razu chce się wymiotować. Czas zrobić z tym porządek i ucywilizowac to miejsce które jest inwestycyjnie atrakcyjne. Trzeba tylko zrobić tam infrastrukturę i porządek. Tylko tyle
22.11.2019 01:06 #Kolo
C.D. i te ohydne ogródki działkowe a w zasadzie śmietniki i składowisko gratow wszelkiej maści. Czas zlikwidować i uporządkować to dziadostwo. Albo daj to pod zabudowę albo zrobić park lub obojętnie co. Każdy wariant będzie lepszy id tego co jest. Czas skończyć z tym reliktem komunizmu i syfem kto ty dumnie nazywa się ogrodami dzislkiwymi (jak się na to patrzy to żal ściska pewną część ciala). Ohyda, śmietnik, graciarnia, zbieranina bud i blaszakow... czyli ogródki działkowe.
REKLAMA

22.11.2019 11:48 #Maciek77
No bez przesady, nie wszystkie ogródki działkowe w tej okolicy tak wyglądają...często tamtędy jeżdżę rowerem w kierunku Pólnocnego, po prostu uważam że dociągnięcie Nocznickiego do Marymonckiej spowoduje problemy na połączeniu z Marymoncką..przypominam że Trasa Mostu Północnego ma być przedłużona od Młocin w kierunku S7 więc wydaje mi się że to marnowanie pieniędzy publicznych...lepiej by było udrożnić wąskie gardła na Bielanach jak choćby Wólczyńską na odcinku od Reymonta przez Leclerc, cmentarz wawrzyszewski do Arkuszowej...zdaje się że Gronkiewicz Waltz zapowiadała to jakieś 15 lat temu albo lepiej ;)
23.11.2019 19:58 #ona
Powinno się te okolice uporządkować.
Jestem za przedłużeniem ulicy.
Koło działek i na działkach całonocne zabawy patoli w lato się odbywają a gnojki biegają do lasku przyćpać. Tak tu wygląda lato.
Jedno to zrobić tu wreszcie porządek i zadbać o to miejsce a drugie to nie osiedlać tu patologii i z obecną zrobić porządek.
Tu mieszkają tacy, którzy notorycznie śmiecą, chlają, sikają na klatkach i do żadnej pracy się nie garną.
Jedno co potrafią to płakać jacy są biedni i wyłudzać kasę z socjalu apotem hulaj dusza i imprezki.
Co innego ludzie biedni,niezaradni a co innego patologia i jeśli się chce tę okolicę zmienić to powinno się ich wysiedlić bo resocjalizacji żadnej u nich nie będzie a inni żyją przez nich w wiecznym syfie i płacą za ich wyczyny.
Każdy kto tu mieszka lub bywa wie,że tak jest.
Bez wysiedlenia tych najgorszych nigdy nie będzie tu lepiej bo przy każdym z nich powinien stać policjant-nie da się.
25.11.2019 09:55 #Bartolo
#Kolo napisał(a) 21.11.2019 02:53

Poprzednik opowiada głupoty. Ta inwestycja poprawi nie tylko komunikację na osiedlu ale też przyczyni się do poprawy estetyki tego miejsca bo to co dziś tam teraz dzieje to rola o pomstę do nieba.
No faktycznie poprawianie estetyki poprzez betonowanie i wprowadzanie ruchu z Marymonckiej w osiedle Wrzeciono to nie jest głupota. Człowieku nie mieszkasz tutaj albo w ogóle z osiedlem nie jesteś związany to możesz sobie opowiadać takie dyrdymały. Dni kiedy tylko nieliczne samochody omijały korki na Pułkowej wjeżdżając w Dorycką i dalej przez Młociny minęły bezpowrotnie po tym jak wybudowano nowa Encyklopedyczną. Do tego żyjemy w czasach gdy w co drugim samochodzie są mapy google które automatycznie podpowiadają najszybsze trasy. Widać to codziennie na Parola, czego jeszcze 5 lat temu W OGÓLE nie było. Armagedon po wybudowaniu galerii? Być może ślepy nie dostrzeże, że Nocznickiego dzień w dzień stoi zakorkowana na sławnym skrzyżowaniu z choinką świetlną, a ruch przy Hucie całkowicie stoi bo jedyne przejście dla pieszych nie ma nawet świateł wiec trzeba tam ustawiać strażników miejskich żeby ktokolwiek mógł przejechać. No ale dla takich fantastów to jest norma. Nowa ulica żadnego dojazdu do osiedla nie poprawi bo Wrzeciono zostało wybudowane w PRL-u i jak większość z tamtego okresu ma wszelkie niezbędne ulice, nie to co te deweloperskie molochy ze ślepymi drogami wewnętrznymi dzisiaj. Efekt będzie tylko jeden możliwy czyli podczas porannego korka z kierunku Tarchomina na światłach przed pętlą przy hucie samochody będą ciurkiem zjeżdżały w Marymoncka i skręcały w prawo w Nocznikiego parkując potem gdzie popadnie. Cała reszta albo ulica Parola albo Balcerzaka będzie walić dalej. Podobnie będzie gdy Marymoncka będzie stała w kierunku na Gdańsk. Po paru latach ludzie tak jak na Sokratesa ze zdziwieniem odkryją że pod szkołami jest niebezpiecznie bo zwiększony ruch to i zwiększona liczba kretynów łamiących przepisy, I nie są to głupoty tylko fakty bo dzisiaj dzieje się dokładnie to samo, tylko dzięki fatalnej i wąskiej nawierzchni na Doryckiej w znacznie mniejszej skali.
25.11.2019 09:58 #Bartolo
#ona napisał(a) 23.11.2019 19:58

Jedno to zrobić tu wreszcie porządek i zadbać o to miejsce a drugie to nie osiedlać tu patologii i z obecną zrobić porządek.
Yyyy jasne dzięki wybudowaniu ulicy patologia chodząca na działki zniknie :) Dla jasności: przeniesie się pod nasze okna, a nie zniknie. Co do osiedlania: trudno aby sytuacja sie poprawiła skoro miasto pakuje do nas głównie socjal.
25.11.2019 19:09 #ona
odp do Bartolo
Ja mam nadzieję,że będą mieli mniej miejsc żeby się schować.
Pod oknami i tak stoją tyle,że boją się trochę patroli.
Ale tak naprawdę największym złem tutaj jest owa patologia i urzędnicy, którzy dają tu kolejnych.
A potem jak jest artykuł,że tu brudno itp mówią,że przecież to mieszkańcy tak syfią.
Ale,że to ich mieszkańcy- mieszkań komunalnych już nie wspomną.
Tutaj każdy głupa udaje i nie widzi problemu.
Tych wszystkich kryminalistów i rozrabiających pijaków już dawno powinni na Palisadową dać albo wybudować im blok czy postawić baraki bo i tak zniszczą.
Ja mieszkam na Doryckiej 4- jedna rodzinka i przypalane okna, niszczone kaloryfery, bazgrane ściany, syf na klatce i szczyny-najpierw się ćpa a potem rozrabia .
Po co takich się daje do bloku jeśli wszędzie robią tak samo?
Teraz jak ich nawet gdzieś przeniosą innym zrobią piekło i też inni ludzie będą za nierobów płacić.
Ludzie tutaj już mieli nadzieję pozbyć się tych najgorszych a gmina anuluje im długi.
To jest przerażające co tu się dzieje.
Jakby nikomu nie zależało żeby było tu ciszej, spokojniej i czysto.
Tu mieszkają normalni ludzie i nie stwarza im się warunków do normalnego życia.
Ja się cieszę i z galerii i przedłużenia ulicy-więcej ludzi spoza dzielnicy to chociaż zaczyna się mówić i pisać o tym jak tu jest.
Gdyby jeszcze decydenci zrozumieli,że robią ludziom krzywdę ...
Obecni to chyba nie ale może kolejni coś zrobią dla mieszkańców bo remonty podwórek nie pomogą na nocne pijackie libacje przez całe lato a nie ma tylu policjantów,żeby to towarzystwo upilnowali.
Zresztą po cholerę zmuszać kogoś do odpowiedniego zachowania jeśli oni mają wyrąbane na wszystko.
Jak nie chcą się zastosować i mieszkać w bloku niech idą do baraków.
Niech to będzie ich problem a nie wszystkich wokół.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Najnowsze wydanie


 
 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA