Noc Muzeów 2026 w Willi Żabińskich. Trwają zapisy na nocne spacery
dzisiaj, 09:35
Warszawskie ZOO zaprasza 16 maja na Noc Muzeów w Willi Żabińskich. W programie znalazły się bezpłatne spacery z przewodnikiem po domu Jana i Antoniny Żabińskich. Liczba miejsc jest ograniczona.
Warszawskie ZOO zaprasza mieszkańców na wyjątkową odsłonę Nocy Muzeów. W sobotę, 16 maja, będzie można zwiedzić Willę Żabińskich i poznać historie związane z Janem oraz Antoniną Żabińskimi.
Organizatorzy przygotowali trzy bezpłatne spacery z przewodnikiem po historycznej willi. Jak informują, zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże - miejsca na godz. 20.00 zostały już wyczerpane.
Zwiedzanie Willi Żabińskich w Warszawskim ZOO
Podczas spacerów uczestnicy zobaczą dom dawnego dyrektora warszawskiego zoo Jana Żabińskiego i jego żony Antoniny. To właśnie w tej willi podczas II wojny światowej państwo Żabińscy ukrywali i ratowali osoby szukające schronienia przed okupantem. Zwiedzającym towarzyszyć będą przewodnicy opowiadający o niezwykłej historii tego miejsca. Wciąż dostępne są wejścia na godziny 21.00 i 22.00.
Jak zapisać się na Noc Muzeów?
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy. Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie telefonicznie w Punkcie Obsługi Klienta Warszawskiego ZOO pod numerem 22 619 40 41 wew. 119.
Zapisy prowadzone są codziennie w godz. 9.00-17.00. Organizatorzy przypominają, że liczba miejsc jest ograniczona.
Tajemnice Willi pod Zwariowaną Gwiazdą
Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć w oficjalnym wydarzeniu na Facebooku pod nazwą "Noc Muzeów 2026 w Warszawskim ZOO - Tajemnice Willi pod Zwariowaną Gwiazdą". Organizatorzy zachęcają do szybkiej rezerwacji miejsc na pozostałe spacery.
Red





























