REKLAMA

Wawer

zdrowie

 

Niezwykła przemiana szpitalnego holu. Przeprowadzili remont bezpłatnie

  10 stycznia 2022

Niezwykła przemiana szpitalnego holu. Przeprowadzili remont bezpłatnie
materiały prasowe

Gruntowna modernizacja holu poradni specjalistycznych w Centrum Zdrowia Dziecka przeniosła kolejny fragment placówki w XXI wiek. Z brzydkiego i niefunkcjonalnego pomieszczenia pozostało tylko wspomnienie.

REKLAMA

Projekt fundacji Virtuosa obejmował ufundowanie kapitalnego remontu 400 m2 głównego holu poradni specjalistycznych w międzyleskim Centrum Zdrowia Dziecka. W trwającą od sierpnia inwestycję zaangażowało się kilka firm, które bezpłatnie wykonały prace o wartości ponad 760 tys. zł.

Hol nie do poznania

Zadanie nie było proste. Na czas remontu Skanska zapewniła alternatywną przestrzeń dla rejestracji poradni specjalistycznych w postaci zaplecza kontenerowego. Równolegle przeprowadzono kapitalny remont całej rejestracji poradni wraz z toaletami i pokojami roboczymi.

Stworzono też od podstaw pokój malucha, gdzie w zacisznej i prywatnej przestrzeni można nakarmić lub przewinąć najmłodsze dzieci. Na środku holu wybudowano interaktywną przestrzeń do zabawy dla dzieci. Całość zaprojektowana została przez znaną warszawską pracownię architektoniczną Kuryłowicz & Associates.

Wstąp do księgarni

Izba przyjęć będzie następna

- Kiedy usłyszałam, że konieczny jest remont w holu poradni specjalistycznej w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, od razu wiedziałam, że jest to inicjatywa, w którą powinien włączyć się deweloper - mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej. - Przecież to my tworzymy miejsca, w których ludzie chcą przebywać. To dla mnie ogromna radość, że mogliśmy wesprzeć potrzebujących i wziąć udział w tym przedsięwzięciu, dokładając swoją cegiełkę dosłownie i w przenośni.

Jak się dowiadujemy, modernizacja nie zakończy się na holu. W tym roku zrealizowany zostanie drugi etap: remont izby przyjęć.

(db)

 

Komentarze (1)

# 321

11.01.2022 19:39

Szacun dla firm za inicjatywę. Efekt niesamowity
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA