Niebezpieczna Krasiczyńska
28 sierpnia 2009
Ulica Krasiczyńska to ulica dojazdowa do domów, gimnazjum, przedszkola i kompleksu sportowego. To także ulica, którą w ostatnich miesiącach upodobali sobie motocykliści i młodzi kierowcy urządzając na niej wyścigi.
Urzędnicy chcą zmienić nazwę historycznej ulicy na Bródnie
Urzędnicy znów chcą zmienić nazwę przedwojennego odcinka ulicy Piotra Wysockiego na Bródnie. Czy sprzeciw Rady Dzielnicy Targówek powstrzyma ten absurd?
Najlepiej byłoby za-montować tutaj progi, tak jak na okolicznych ulicach, Tokarza czy Suwalskiej. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, a bardzo poprawiłoby tu bezpieczeństwo - alarmuje.
Czy jest szansa na zamontowanie tam progów?
- Mieszkańcy powinni złożyć w urzędzie dzielnicy pismo z prośbą o montaż pro-gów zwalniających. Pracownicy zbadają słuszność instalacji garbów. Jeżeli uznają, że są one potrzebne - zostaną zamontowane. Inicjatywa musi wypłynąć od samych zainteresowanych - mówi rzecznik dzielnicy Rafał Lasota.
Na korzyść progów przemawia fakt, że po Krasiczyńskiej nie jeżdżą autobusy. Pozostaje więc wziąć sprawę w swoje ręce.
APC
.









































