REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

różne

 

Nie bądźmy obojętni

  20 czerwca 2008

Mieszkaniec bloku przy Pawiej rzucił psem o ziemię, a przy Pańskiej pewna bezduszna osoba zostawiła zwierzę na upalny weekend w zamkniętym lokalu. Na szczęście widok cierpiących czworonogów poruszył sąsiadów.

REKLAMA

Dwie mieszkanki osiedla przy ulicy Pawiej na jednym z balkonów spostrzegły męż-czyznę, który znęcał się nad psem. Zwierzę głośno skomlało i piszczało. W pewnym momencie właściciel podniósł psa i z całej siły cisnął nim o ziemię. Zbulwersowane kobiety natychmiast powiadomiły policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejs-ce, 53-letni Janusz M. wytłumaczył im, że zbił psa, ponieważ go zdenerwował. Na szczęście czworonogowi nic się nie stało. Jego kompletnie pijany właściciel odpowie za okrucieństwo. Pies trafił do schroniska.

Zupełnym brakiem odpowiedzialności i barbarzyństwem wykazał się także inny właściciel psa. Zamknął swojego pupila na weekend w dusznym, wystawionym na działanie słońca lokalu użytkowym. Zwierzę miało pewnie pilnować interesu... Wy-czerpanego czworonoga zauważyła 60-letnia mieszkanka Woli, spacerująca ulicą Pańską. Powiadomiła policję. Funkcjonariusze próbowali ustalić właściciela lokalu, jednak nie znaleziono do niego kontaktu. W trosce o zdrowie zwierzęcia wezwano strażaków, którzy uwolnili czworonoga. Piesek trafił do schroniska. Jego właściciel poniesie konsekwencje.

cehadeiwu

REKLAMA

Nie zostawiaj psa w aucie!

Upały to trudny okres dla zwierząt. Przegrzanie psa może doprowadzić do jego śmierci. Inspektorat Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami co roku notuje dziesiątki przypadków udaru psów z powodu przegrzania organizmu na skutek braku wiedzy lub bezmyślności ich właścicieli. Co roku pod centrami handlowymi można latem zobaczyć psy zamknięte w samochodach. To bezmyślne okrucieństwo, za które można pójść do więzienia. Jeśli będziesz świadkiem takiej sytuacji, nie wahaj się wezwać policji!
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA