Nawałnica nad Warszawą. Ponad pół tysiąca interwencji
31 sierpnia 2020
Zalane i zablokowane jezdnie, poprzewracane drzewa - strażacy pracują nad usuwaniem skutków burzy, która w niedzielę wieczorem przeszła przez miasto.
Wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia pogodowe sprawdziły się w niedzielę w pełni. Około 21:00 nad Warszawą przeszła potężna burza. W pobliżu siedziby IMGW na Bielanach natężenie deszczu oszacowano na 10 milimetrów na 10 minut.
Ogród kieszonkowy przy Sempołowskiej. Ulica zmieni się nie do poznania
Ulica Stefanii Sempołowskiej, to droga bez przejazdu, zagnieżdżona wśród monumentalnych budynków, pokryta kostką chodnikową z minimalnym akcentem zieleni. Mieszkańcy zdecydowali, że powinno być jej więcej.
Stan wody w Wiśle podniósł się o 5 centymetrów. Z kolei na Ochocie odnotowano porywy wiatru dochodzące do 95 km/h.
- Trwają poważne utrudnienia w kursowaniu komunikacji (autobusy, tramwaje oraz pociągi linii KM, SKM, WKD) - informował Zarząd Transportu Miejskiego. - Możliwe kierowania najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi oraz opóźnienia, skrócenia, odwołania.
(lm)
.






































