Napad na jubilera na Wawrzyszewie
9 września 2020
Bielańscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży złotej biżuterii o wartości ponad 8 tysięcy złotych, do jakiej doszło w pracowni jubilerskiej na osiedlu Wawrzyszew.
- Do zdarzenia doszło kilka dni temu. W godzinach przedpołudniowych mężczyzna wszedł do środka niewielkiego punktu handlowo-usługowego. Wykorzystując chwilę nieuwagi pracownicy sklepu otworzył jedną z szuflad, skąd zabrał 14 kompletów złotych kolczyków, po czym uciekł - relacjonuje starsza aspirant Kamila Szulc.
"W starym stylu". Na Wrzecionie od 30 lat działa wypożyczalnia kaset VHS
W dobie Netflixa i filmów w jakości 4K, wciąż znajdują się chętni na seans z kasety VHS, okraszony charakterystycznym szumem i zakłóceniami. Kinomani od trzydziestu lat zaopatrują się w niepozornej wypożyczalni DVD i kaset "Tao" na ul. Wrzeciono 35 u pana Piotra.
Kradzież została szybko zgłoszona bielańskim policjantom. Właściciel wycenił swoje straty na kwotę ponad 8 tys. złotych.
- Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili personalia i miejsce zamieszkania podejrzanego. 36-latek został zatrzymany na ulicy Wrzeciono - dodaje policjantka. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przesłuchującym go policjantom powiedział, że swój łup sprzedał przypadkowym osobom, a za uzyskane pieniądze uregulował swoje długi. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
(DB)
.








































