REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Targówek

Szklana pamiątka minionej epoki

 

Na upał tylko... woda sodowa ze Staniewickiej

  14 maja 2015

alt='Na upał tylko... woda sodowa ze Staniewickiej'

Tak było! W szklanych syfonach perliła się woda sodowa. Na Bródnie do dziś pamięta się smak mineralki produkowanej przez zakład Norina przy Staniewickiej 8.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0
Szklany syfon z resztką etykiety to nie lada gratka. Pochodzi z lat siedemdziesiątych. Wtedy właściwie wszystkie napoje były w szklanych opakowaniach: oranżady, lemoniady, soki czy wody mineralne. Nie będzie Znicza, zostaje Żaba Nie będzie Znicza, zostaje Żaba Miejscy radni zadecydowali o pozostawieniu obecnej nazwy ronda u zbiegu Św. Wincentego, 11 Listopada, Odrowąża oraz Starzyńskiego. Nie było wielkich baniaków, więc wodę sodową można było dostać w ciężkim szklanym syfonie. Ten na zdjęciu pochodzi z nieistniejącego od lat zakładu pana Norina przy Staniewickiej 8. Firmy nie ma, ale smak gazowanej wody gaszącej pragnienie na Bródnie pamięta niejeden mieszkaniec.

PB

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Komentarze (4)

 sibeliuss

18.05.2015 13:45

Szkoda, że autor nie pokusił się o pogrzebanie w sieci (mimo wszystko polecam), więc dodam od siebie. Wytwórnia Norinów mieściła się dawniej na Białołęce po drugiej stronie niż poczta i piekarnia Nałęcza. Gdy przyszedł czas zagłady starej zabudowy Nowego Bródna wytwórnię syn Norinów przeniósł na Staniewicka, a sam zamieszkał na Bolesławickiej.

# MarekS

17.06.2015 00:21

Ciekawe informacje panie Marcinie.

# adamenko

02.09.2015 12:46

Na upał to wentylacja, o taka - http://thesslagreen.com/ A nie napoje, tym bardziej cudowne metody. Chłodzenie płynami może i działa, ale w momencie, bo czynność musicie co chwilę powtarzać. Nie dopilnujcie tego, to efektów tego chłodzenia po prostu nie będzie.

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

# grzyb z klimy

02.09.2015 19:47

Biedna ta firma, nie stać ją na normalną reklame.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni