Na upał tylko... woda sodowa ze Staniewickiej
14 maja 2015
Tak było! W szklanych syfonach perliła się woda sodowa. Na Bródnie do dziś pamięta się smak mineralki produkowanej przez zakład Norina przy Staniewickiej 8.
Nie będzie Znicza, zostaje Żaba
Miejscy radni zadecydowali o pozostawieniu obecnej nazwy ronda u zbiegu Św. Wincentego, 11 Listopada, Odrowąża oraz Starzyńskiego.
Nie było wielkich baniaków, więc wodę sodową można było dostać w ciężkim szklanym syfonie. Ten na zdjęciu pochodzi z nieistniejącego od lat zakładu pana Norina przy Staniewickiej 8. Firmy nie ma, ale smak gazowanej wody gaszącej pragnienie na Bródnie pamięta niejeden mieszkaniec.
PB
.





































