REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna »

 

Nie płacił rat leasingu za samochody. Grozi mu więzienie

  11 sierpnia 2023

alt='Nie płacił rat leasingu za samochody. Grozi mu więzienie'
źródło: KRP II

Podpisał umowę leasingową na kwotę 716 tys. złotych i przestał płacić raty. Pomimo zerwanej przez leasingodawcę umowy, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, nie zwrócił dwóch samochodów marki Lexus.

REKLAMA

Sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku, kiedy właściciel spółki, 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, podpisał umowę leasingu na dwa samochody marki Lexus o wartości 358 tys. każdy. Kilka miesięcy później leasingodawca przestał odnotowywać wpływy na konto z tytułu ustalonych rat za pojazdy o łącznej wartości ponad 716 tysięcy złotych. Czy chcesz bezpłatnej komunikacji? Czy chcesz bezpłatnej komunikacji?
Zakorkowane ulice, brak parkingów, smog - to bolączki wielu miast w kraju. Są jednak już takie, w których bezpłatna komunikacja publiczna rozwiązuje odwieczne problemy mieszkańców. Najlepszym przykładem, że "da się" są Lubin, Bełchatów oraz Kalisz i ich wzorem Bezpartyjni Samorządowcy chcą w całej Polsce wprowadzić darmową komunikację.

Policjanci z Mokotowa odzyskali samochody

- Wszelkie środki podjęte przez leasingodawcę zmierzające do porozumienia się z leasingobiorcą nie przyniosły zamierzonego efektu i pojazdy nie zostały zwrócone w wyznaczonym terminie. Mężczyzna zaczął unikać kontaktu - wyjaśnia aspirant Iwona Kijowska. Po otrzymaniu zawiadomienia w tej sprawie policjanci z mokotowskiej komendy podjęli działania, które w ostateczności doprowadziły do ustalenia tożsamości i zatrzymania osoby podejrzanej. 47-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali oba samochody.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024