10 czerwca 2015

alt='Młodzicy z Białołęki pogromili koszykarskie gwiazdy'
Stoją od lewej: trener Tomasz Wiśnik, Piotr Gronwald, Mikołaj Jaworowski, Damian Skowroński, Jan Czech, Bartosz Kucharski, kpt. Kacper Piechowicz i trener Wojciech Dubniewski. Klęczą od lewej: Olek Szymański, Bartosz Cecot, Sebastian Zabielski, Kacper Kurowski, Mariusz Stanisławski, Eryk Sulima i Igor Sagan.
źródło: mat. prasowe

Drużyna trenerów Tomasza Wiśnika i Wojciecha Dubniewskiego złożona głównie z uczniów Gimnazjum nr 121 w zakończonych w Toruniu finałach mistrzostw Polski zdobyła V miejsce. Co w tym nadzwyczajnego?

Choćby to, że czternastolatkowie z Białołęki grając jako LA Basket Warszawa przeszli jak burza przez ćwierćfinały i półfinały oraz sprawili nie lada sensację zostawiając w tyle ponad 100 drużyn - w tym tak uznane kluby jak WKS Śląsk Wrocław, Stalową Wolę, GTK Gdynia czy Trefl Sopot.

Dopiero w rozgrywkach o finał trafili na pogromców - późniejszych zwycięzców turnieju z Torunia - oraz WKK Wrocław. Pokonali jednak Zastal Zielona Góra oraz klub z Wodzisławia Śląskiego - i zajęli piąte miejsce w kraju, a grający z numerem 25 Damian Skowroński otrzymał powołanie do kadry narodowej.