REKLAMA

Bemowo

wypoczynek »

Mindfulness na Bemowie. Otwarte spotkanie dla mieszkańców

  15 maja 2024

alt='Mindfulness na Bemowie. Otwarte spotkanie dla mieszkańców'
materiały BCK

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie wprowadzające w tematykę mindfulness, na którym poznamy historię, badania oraz korzyści dla zdrowia. Zostanie także szczegółowo omówiony program kursu MBSR i warunki uczestnictwa.

REKLAMA

Mindfulness, czyli uważność, to fenomen naszych czasów. Polega na stopniowym rozwijaniu świadomości siebie - swojego ciała, emocji, myśli i relacji - z życzliwym, przyjaznym nastawieniem. Prozdrowotne programy oparte na rozwijaniu uważności zyskują coraz więcej zwolenników.

Skąd taka popularność mindfulness?

Praktykowanie uważności dobroczynnie wpływa na każdy poziom ludzkiego doświadczenia - od fizycznego, przez emocjonalny, po psychiczny. Liczba badań naukowych dokumentujących wpływ mindfulness na funkcjonowanie człowieka wzrasta z każdym rokiem, jasno pokazując możliwości samoregulacyjne naszego umysłu.

Badania przeprowadzone na dużych populacjach wykazały, że nadmierne rozmyślanie i niepokój prowadzą do problemów psychicznych, takich jak depresja i lęk. Praktyka medytacji mindfulness efektywnie redukuje zarówno gonitwę myśli, jak i niepokój.

Systematyczne praktykowanie uważności nie tylko poprawia koncentrację i jakość uwagi, ale także wpływa na równowagę emocjonalną, wzmacnia odporność organizmu oraz zmniejsza poziom codziennego stresu.

Kup bilet

Gdzie i kiedy mindfulness na Bemowie?

O uważności i kursie mindfulness MBSR, który będzie realizowany na Bemowie ze środków budżetu obywatelskiego, będzie można dowiedzieć się na otwartym spotkaniu informacyjnym, połączonym z praktyką.

Program spotkania:
1. Co to jest mindfulness i jakie niesie korzyści dla zdrowia człowieka?
2. Co to jest kurs MBSR? Historia, badania naukowe, struktura zajęć.
3. Informacje organizacyjne dotyczące kursu MBSR na Bemowie.

Prowadząca spotkanie Magdalena Kulińska jest psycholożką i psychoterapeutką, certyfikowaną nauczycielką 8-tygodniowego programu Mindfulness Based Stress Reduction.

Zapisy na kurs rozpoczynają się 18 maja, po spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 17 maja w godz. 18:00-20:00, w siedzibie głównej BCK przy ul. Rozłogi 18 w sali 149b.

Wstęp wolny.

KG

REKLAMA

Komentarze (1)

# uważny

16.05.2024 10:47

Jak rozumiem kursy mindfulness należą do zadań własnych gmin i organizowanie ich przez miasto wynika z ustawy o samorządzie terytorialnym?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break