Mieszkania zamiast kina? Zaskakujący projekt Gondoli
8 lutego 2018
Na szumnie zapowiadane otwarcie kina w galerii Gondola, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jak długo? Nie wiadomo, czy w ogóle powstanie.
- Mamy przyjemność poinformować o zawarciu kolejnej umowy najmu na powierzchnię w centrum handlowym Gondola. Sieć Helios otworzy u nas czterosalowe kino o powierzchni ok. 1,2 tys. m2 - na początku listopada 2017 roku szumnie zapowiedział Andrzej Baranowski z Galerii Gondola. Otwarcie kina zostało zaplanowane na trzeci kwartał tego roku.
Gondola z problemami
Kino w Gondoli miało powstać w dobudowanej części na działce położonej pomiędzy budynkiem ZUS a ulicą Jagiellońską, tuż przy ul. Słowackego. Wedle wcześniejszych zapowiedzi, drugie skrzydło Gondoli miało być dwukrotnie większe od już funkcjonującego przy ul. Piłsudskiego, a samej galerii miało przybyć ponad 40 dodatkowych lokali. Oba skrzydła centrum handlowego miały zostać połączone. Inwestor brał pod uwagę dwie opcje: łącznik dwupoziomowy lub hol biegnący tylko na pierwszym piętrze - przy butiku Kik. Rozpoczęcie budowy drugiej części galerii miało się rozpocząć już na początku 2017 roku. Jednak do tej pory na pustym placu za ZUS-em nic się nie dzieje. Czy budowa drugiego skrzydła nie podzieli losów pierwszego? Przypomnijmy, iż przy budowie obecnego obiektu nastąpił przeszło dwuletni przestój.
Deweloperka bardziej się opłaca?
19 września minionego roku do starostwa legionowskiego wpłynął pierwszy wniosek inwestora o wydanie decyzji o pozwoleniu na przebudowę legionowskiej Gondoli. - Wydaliśmy decyzję odmawiającą udzielenia pozwolenia na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę budynku handlowo-usługowego z garażem podziemnym, w wyniku której powstać miał budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem i częścią usługową przy ul. Mrugacza w Legionowie - udzieliła dość zaskakującej informacji rzeczniczka starostwa Joanna Kajdanowicz. Wynika z niej, iż inwestor nie tylko chce rozbudować galerię o część handlowo-usługową, ale jeszcze nadbudować do niej część mieszkalną, tworząc przy tym zupełnie nowy obiekt o charakterze mieszkalnym(!) z częścią usługową.
Uchybień było dużo
Jak się dowiedzieliśmy, uchybień we wniosku było bardzo dużo. - Inwestor nie uzupełnił braków w dokumentacji, w tym m.in. wymaganej ekspertyzy technicznej budynku. Nie przedłożył projektu budowlanego, w którym została jednoznacznie określona powierzchnia projektowanego obiektu - wylicza Joanna Kajdanowicz. Obecne zamiary inwestora o przekształceniu typowego obiektu handlowo-usługowego w obiekt głównie mieszkalny, plus puste lokale w samej galerii, pomimo otwarcia jej ponad rok temu, mogą sugerować, iż galeria handlowa w Legionowie nie ma racji bytu. Poprosiliśmy o komentarz administratora galerii Gondola, niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
(DB)