Mennica do rozbiórki. Dlaczego?
24 czerwca 2015
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Mirowa zostanie zburzony po zaledwie dwóch dekadach od otwarcia.
Będzie pomnik spalonych żywcem na Bema 54?
Szturm niemieckich oddziałów SS podczas pierwszych dni powstania warszawskiego, zwany Rzezią Woli, pochłonął, według różnych szacunków, 38-65 tysięcy ofiar. Jednym z aktów barbarzyństwa było spalenie setki osób żywcem w domu przy Bema 54.
Jej brązowa elewacja trąci myszką i kojarzy się z kiepską architekturą, która zalała Warszawę zaraz po upadku komunizmu.
Mało kto wie, że Mennica Polska SA zajmuje się nie tylko biciem monet, ale także budową mieszkań. I właśnie osiedle mieszkaniowe z 500 lokalami powstanie na rogu Grzybowskiej i Żelaznej. Będą to trzy 14-piętrowe bloki o współczesnej, stonowanej architekturze.
Wkrótce gmach zostanie zburzony. Rozebrany zostanie także stojący przy ul. Waliców biurowiec Aurum (zostanie tylko wkomponowana w budynek zabytkowa ściana dawnego browaru). Dlaczego?
Mało kto wie, że Mennica Polska SA zajmuje się nie tylko biciem monet, ale także budową mieszkań. I właśnie osiedle mieszkaniowe z 500 lokalami powstanie na rogu Grzybowskiej i Żelaznej. Będą to trzy 14-piętrowe bloki o współczesnej, stonowanej architekturze.
Mennica Polska planuje zakończenie bicia monet przy Żelaznej pod koniec roku. Produkcja zostanie przeniesiona z Woli na Białołękę, do nowego zakładu przy ul. Annopol.
DG
.











































