REKLAMA

Targówek

zdrowie »

 

Wykrywanie sepsy w Szpitalu Bródnowskim będzie szybsze

  12 października 2023

alt='Wykrywanie sepsy w Szpitalu Bródnowskim będzie szybsze'
DB

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła za około 2 mln złotych sprzęt do centralnego laboratorium w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Dzięki temu placówka uruchomi szybką diagnostykę w kierunku sepsy.

REKLAMA

W ramach ostatniego finału WOŚP (pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą") zakład diagnostyki laboratoryjnej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego otrzymał aparaturę, która wesprze pracownię mikrobiologii i genetyki.

WOŚP wspiera Szpital Bródnowski

Jako jeden z nielicznych szpitali publicznych Szpital Bródnowski otrzymał aż pięć aparatów, co pozwoli na tańszą, szybszą, nowocześniejszą i jeszcze dokładniejszą diagnostykę pacjentów szpitala i podległych mu placówek. Zakład diagnostyki laboratoryjnej szpitala obsługuje bowiem tysiące pacjentów szpitala i licznych poradni specjalistycznych. Placówka na Bródnie wykonuje prawie 1,5 mln tego typu badań rocznie.

- Skala robi ogromne wrażenie. Jest to możliwe dzięki sukcesywnemu doposażaniu szpitala, a także profesjonalizmowi naszych diagnostów - mówi członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Zapraszamy na zakupy

Szybsze wykrywanie sepsy w szpitalu na Bródnie

W diagnostyce sepsy bardzo ważny jest czas. Każda dodatkowa godzina oczekiwania na wynik, to mniejsza szansa na podjęcie prawidłowych działań medycznych. Dzięki nowym urządzeniom lekarze szybko uzyskają wyniki badań, co u pacjenta z rozwijającą się sepsą odgrywa kluczową rolę. Podjęcie określonych działań terapeutycznych przez lekarza powinno być bezzwłoczne, a szybki i wiarygodny wynik ułatwi zespołowi medycznemu wdrożenie celowanej antybiotykoterapii zwiększającej szanse przeżycia pacjenta. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom diagnostyki mikrobiologicznej i biologii molekularnej jest możliwe wydanie pełnego wyniku badania w znacznie krótszym czasie.

JR

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024