Lemury: kończymy kolejny rok. To było pasmo sukcesów

14 grudnia 2016

alt='Lemury: kończymy kolejny rok. To było pasmo sukcesów'
Lemury w Zakopanem

Rok 2016 był dla zawodników i klubu szczególny: obfitował w sukcesy i kolejne kroki w drodze po upragniony złoty medal Igrzysk Olimpijskich.

W tym roku nasi zawodnicy brali udział w turniejach w całej Polsce, zarówno mniejszych jak i większych, oraz tych najważniejszych spotkaniach jak Mistrzostwa Polski, Puchary Europy oraz po raz pierwszy w Mistrzostwach Europy. Byliśmy również na turniejach w Budapeszcie, Rydze i na Słowacji. Z każdego przywoziliśmy worki medali i w 90% pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej. W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii dzieci zajęliśmy pierwsze miejsce, w kategorii młodzików trzecie, w kategorii juniorów młodszych drugie - co dało łącznie 30 punktów w systemie OSSM. Zdobyliśmy setki medali: dziewięć w Mistrzostwach Polski, ponad 30 w Pucharach Polski, ponad 30 w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży i setki w turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Zrobiliśmy cztery zgrupowania obozowe. Na szczególne wyróżnienie zasługują Marcin Kowalski - Mistrz Polski młodzików i brązowy medalista Mistrzostw Polski juniorów młodszych, Hubert Pasieczyński srebrny medalista Mistrzostw Polski młodzików i juniorów młodszych. Oraz nasza złota Julia Świątkiewicz, która w tym roku pokazała, kto w Polsce rządzi w kategorii +78 kg kobiet. Zwyciężyła bezapelacyjnie w Mistrzostwach Polski, w Pucharze Europy Warsaw Judo Open oraz zdobyła srebrny medal na Pucharze Europy w Bielsku-Białej - jednym z najmocniejszych turniejów w Europie, na który co rok stawia się ponad 25 reprezentacji krajów z całego świata oraz bardzo silna reprezentacja z Japonii. Julia wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Finlandii, szykuje się już jednak do walki o Mistrzostwa Europy i Świata juniorów.

Zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy, aby przyszły rok był jeszcze lepszy.