REKLAMA

Legionowo

drogi »

 

Nowe rondo w Legionowie. Czy będzie bezpieczniej?

  19 czerwca 2023

alt='Nowe rondo w Legionowie. Czy będzie bezpieczniej?'
źródło: Facebook/Miasto Legionowo

Wielu mieszkańców Legionowa, zwłaszcza centralnej części miasta, z niecierpliwością czekało na ten moment. Otwarto rondo u zbiegu ulic Grottgera, Sowińskiego i Krasińskiego. Ma być bezpieczniej.

REKLAMA

Początkowo inwestycja ta miała być dostępna z końcem czerwca lub początkiem lipca, jednak dzięki wzmożonym pracom przy odbiorach udało się przyśpieszyć jej zakończenie. Nowe rondo kosztowało prawie 2,8 mln zł. Jak przekonują urzędnicy, inwestycja została zrealizowana, aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Skrzyżowanie to należało do jednego z trudniejszych do pokonania na terenie miasta, o czym świadczą częste kolizje drogowe w tym miejscu.

Co się zmieniło?

Oprócz ronda zbudowane zostały ścieżki pieszo-rowerowe i nowe oświetlenie. Zmodernizowane zostały przylegające do terenu prac chodniki oraz zjazdy do prywatnych posesji, a samo skrzyżowanie zyskało odwodnienie. Dodatkowo na rondzie pojawiły się nasadzenia zieleni, co tylko uatrakcyjnia to miejsce. Wraz z przywróceniem ruchu drogowego autobusy darmowej komunikacji miejskiej (linia D1) oraz Warszawskiego Transportu Publicznego (linia 723) powróciły na swoje stare trasy.

Kup bilet

Legionowo rondami stoi

W sprawie budowy rond Legionowo nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Nieopodal, na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Mickiewicza wkrótce powstanie czterowlotowe rondo. O tym, że skrzyżowanie przy Lidlu i komisariacie policji do najłatwiejszych nie należy, wiedzą chyba wszyscy, którzy tamtędy często przejeżdżają. Dochodzi tam do częstych stłuczek i groźniejszych kolizji. Projekt ronda już powstał, a starostwo właśnie wydało decyzję zezwalającą na realizację tej wyczekiwanej przez wielu kierowców inwestycji drogowej. Rondo wybuduje powiat legionowski.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (1)

# ofkors

19.06.2023 17:55

Szkoda tylko, że autobusy linii 723 jadące do Warszawy z L-wo Przystanek nie wjeżdżają na pętlę.
Zatrzymują się na zwykłym przystanku bez ławki i wiaty...
Czyli wydaliśmy kupę kasy na klimatyzowane wiaty, podgrzewane ławeczki, ładowarki itp. a teraz przez cały weekend nie wjeżdża tam żaden 723.
Bareja :)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024