Legionowianie na lodzie
5 grudnia 2008
Od 1 grudnia ruszyło miejskie lodowisko. Każdy mieszkaniec Legionowa (i nie tylko) będzie mógł poczuć się jak Katarina Witt (mistrzyni olimpijska w jeździe figurowej) czy Wayne Gretzky (ikona hokeja na lodzie).
Na co wydawać miejskie pieniądze? Prezydent wie lepiej
Dlaczego w Legionowie mieszkańcy nie mają swojego - obywatelskiego budżetu, w ramach którego samodzielnie mogliby decydować o tym, na co chcieliby wydać pieniądze? W Warszawie powstają wodne place zabaw, place zabaw dla dorosłych, skwery - zgodnie z wolą większości. W Legionowie o wszystkim chce autorytarnie decydować prezydent miasta.
00 do 16.00 i od 18.30 do 19.00, w soboty, niedziele i święta od 11.00 do 11.30, od 14.00 do 16.00 i od 18.30 do 19.00). Oficjalne otwarcie nastąpi jednak 12 grudnia - będzie pokaz jazdy figurowej, dar-mowe jazdy dla wszystkich mieszkańców Legionowa oraz gorąca czekolada dla naj-młodszych. Początek imprezy o 18.00.
Ceny za korzystanie z lodowiska w tym sezonie wyglądają następująco:
- Wstęp na lodowisko, osoba pełnoletnia - 8 zł
- Wstęp na lodowisko, dzieci i młodzież szkolna do lat 18 - 6 zł
- Wypożyczenie łyżew na 1 sesję - 6 zł
- Wypożyczenie kasku na 1 sesję - 2 zł
- Ostrzenie łyżew - od 8 zł (w zależności od stopnia zużycia).
- Wstęp na lodowisko, osoba pełnoletnia - 6 zł
- Wstęp na lodowisko, dzieci i młodzież szkolna do lat 18 - 3 zł.
Bilet wstępu upoważnia do korzystania z lodowiska w danym dniu w jednej sesji, w zależności od godziny kiedy został zakupiony:
- w dni powszednie I sesja 8.00-14.00, II sesja 16.00-18.30, III sesja 19.00-21.30
- w soboty, niedziele i święta I sesja 8.30-11.00, II sesja 11.30-14.00, III sesja 16.00-18.30 IV sesja 19.00 - 21.30.
- Zorganizowane grupy szkolne z terenu gminy Legionowo pod opieką nauczy-ciela w dni powszednie w godz. 8.00-14.00
- Dzieci i młodzież z terenu gminy Legionowo w okresie ferii świątecznych i zimo-wych w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.
hel
.



































