Kwitną rododendrony, złotokapy i konwalie
28 maja 2015
To piękny okres dla miłośników roślin. Pięknie kwitną działkowe drzewka, ozdabiając świat kwiatami. Takie widoki podpatrzyliśmy w ogrodzie pana Zygmunta na Zaciszu.
Taki rododendron to duma każdego działkowicza. Rozłożysty krzew wyciąga liście do słońca. I jak pięknie kwitnie! Białe kwiaty tego chronionego gatunku są po prostu przepiękne.
Podziemny parking przy metrze na Bródnie? "Należy to zrobić"
Od lat rozważane jest zaadaptowanie tzw. pustki technologicznej przy stacji metra Plac Wilsona pod podziemny parking park&ride. Czy podobną przestrzeń można wykorzystać przy stacji Bródno?
Uwagę zwraca także cudowny złotokap - kwiaty drzewka faktycznie wyglądają jak kapiące z gałązek złoto. Szkoda, że to tylko kwiaty, a nie prawdziwy cenny kruszec!
Działkowicze cieszą się też z tego, że drzewka i krzewy owocowe obrodziły. - To jest czerwona porzeczka, jeszcze póki co zielona - mówi pan Zygmunt, który zaprosił nas na swoją działkę. - Ten krzew daje dość kwaśne owoce. Uwielbia je mój wnuczek Tomuś. Część zjadamy, a z części robię nalewkę na zimę. Jest zdrowa i ma piękny czerwony kolor - mówi.
PB
.







































