Zabójczynie. Kobiety, które niosły chaos i śmierć
| autor: | Małgorzata Czapczyńska |
| wydawnictwo: | Pascal |
| wydanie: | Bielsko-Biała |
| data: | 4 czerwca 2025 |
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami |
| wymiary: | 135 × 205 mm |
| liczba stron: | 304 |
| ISBN: | 978-83-8317162-3 |
Jak zabijają kobiety? Czy są równie okrutne jak mężczyźni? Czy planują swoje zbrodnie, czy działają głównie w afekcie? Jakimi pobudkami się kierują? I co sprawia, że stają się potworami?
Programy i podcasty przedstawiające współczesne zbrodniarki biją rekordy popularności. Wiele miesięcy żyliśmy głośną sprawą mamy Madzi z Sosnowca. A co z zabójczyniami, które działały 100 lub 200 lat temu, gdy dominowało przekonanie, że kobiety nie są zdolne do zbrodni? Czy potrafiły być równie okrutne, przebiegłe, pozbawione wszelkich skrupułów?
Ich imiona i nazwiska nie są najważniejsze, ale czyny, których się dopuściły, wywołują dreszcze. Pielęgniarka wykorzystująca swoją profesję do morderczych eksperymentów oraz opiekunka do dzieci, która zabijała powierzone jej niemowlęta. Najokrutniejsza czarna wdowa w historii, wzbudzająca postrach esesmanka i uśmiechnięta, serdeczna gospodyni domowa, która okazała się seryjną trucicielką. Najsłynniejsza dzieciobójczyni z przedwojennej Łodzi oraz matka, która zabijała z powodu obsesyjnej miłości do syna.
Brzmi przerażająco? Powinno!
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Awanturnice. Kobiety, które prowokowały i szły pod prądMałgorzata Czapczyńska
-
[ książka, e-book ]Kochankowie z deszczuMałgorzata Czapczyńska
-
[ e-book ]Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowałMałgorzata Czapczyńska
-
[ książka ]Skandalistki. Kobiety, które zadziwiały i szokowałyMałgorzata Czapczyńska
-
[ książka ]Moje wyspy. Kobiecość w stylu vintage ironicznie i na serioMałgorzata Czapczyńska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość'44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłościAgnieszka Cubała
-
nowość[ książka, e-book ]Da Vinci. Wizjoner. Geniusz. Tajemnica. Biografia człowieka wolnegoCarlo Vecce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Franz. 44 sceny z życia Franciszka SmudyJan Mazurek
-
nowość[ książka, e-book ]Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii PolBłażej Torański
-
nowość[ książka ]Piekarz z AuschwitzPatryk Hertig
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Daliśmy radę, chłopaku. WspomnieniaAnthony Hopkins
-
nowość[ książka, e-book ]Iluzjonista. Jak Donald Trump zmienił AmerykęMaggie Haberman
LINKI SPONSOROWANE







































