Wałęsa. Gra o wszystko
| autor: | Krzysztof Brożek |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Czarna Owca |
| wydanie: | wydanie 1, Warszawa |
| data: | 23 listopada 2022 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 160 × 240 mm |
| liczba stron: | 856 |
| ISBN: | 978-83-8143271-9 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2022.11.23 |
| książka, okładka twarda, wydanie 1 | 2022.11.23 |
Pochodzący z chłopskiej rodziny stoczniowy elektryk, prosty robotnik. Przywódca Solidarności, noblista. Albo, jak chcą inni, megaloman i manipulator. Dla jednych bohater, dla innych wyniesiony na fali strajku uzurpator, nieakceptujący na szczycie nikogo obok siebie. Otoczony liczną rodziną, ale tak naprawdę wielki nieobecny, tak we własnym domu, jak i w życiu bliskich. Wraz z jego prezydenturą pojawiły się kolejne pytania: Lech Wałęsa to mąż stanu czy marionetka w rękach innych?
Po kolejnych wyborach i przegranej walce o Belweder wrócił nie do domu, lecz do biura, za monitor komputera, skąd do dzisiaj wysyła w świat swoje barwne, czasem niezrozumiałe wpisy, komentarze, oświadczenia, prowadzi też blogi i transmisje.
Na jego temat powstało wiele mitów. W biografii autorstwa Krzysztofa Brożka rozmówcy dobrze niegdyś znający Lecha Wałęsę mówią to, czego przez lata nie powiedzieli jeszcze nikomu. Które mity okażą się prawdą, które kłamstwem, a które pozostaną niemożliwą do zweryfikowania legendą?
Dziesięć lat pracy; ponad sto przeprowadzonych rozmów; stosy przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień; liczne, wzajemnie wykluczające się tropy, a wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się ocenie.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Listy. 1956-1978Stanisław Lem, Sławomir Mrożek
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Quo vAIdisAndrzej Dragan
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Z okopu do Europy. Trzy dekady w centrum wydarzeńRadosław Sikorski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Idę do woja. Znani Polacy w armii PRLJerzy Kubrak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ćwiczenia z dysonansuTomasz Stawiszyński
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wpół do starości. Refleksje o drugiej połowie życiaMarzena Rudnicka
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą BerbekąBeata Sabała-Zielińska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jeszcze będzie przepięknieTomek Lipiński
-
nowość[ książka, e-book ]Trzewiokracja, czyli co tam piszczy w polityceMichał Rusinek
-
nowość[ książka, e-book ]Jak mieć w życiu frajdę. Rozmowy Kasi StoparczykKatarzyna Stoparczyk
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Polskie morderczynieKatarzyna Bonda
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość'44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłościAgnieszka Cubała
LINKI SPONSOROWANE




















































