Sto żywotów Nemesia Vitiego
| tytuł oryg.: | LE CENTO VITE DI NEMESIO |
| autor: | Marco Rossari |
| przekład: | Tomasz Kwiecień |
| wydawnictwo: | Sonia Draga |
| wydanie: | wydanie 1, Katowice |
| data: | 21 listopada 2018 |
| forma: | książka, okładka zintegrowana |
| wymiary: | 143 × 205 mm |
| liczba stron: | 512 |
| ISBN: | 978-83-8110524-8 |
Włoski ukłon dla Kurta Vonneguta, Jaroslava Haąka, Monty Pythona, Witolda Gombrowicza i innych mistrzów krzywego zwierciadła.
Paryska bohema, weimarski Berlin, faszystowska Italia, włoski komunizm - urodzony w 1899 roku Nemesio widział wszystko i czerpał z życia garściami. Kochał wiele kobiet, walczył w obydwu wojnach światowych, brał udział w partyzantce, eksperymentował ze wszystkimi ruchami XX-wiecznej awangardy.
U progu XXI wieku stuletniego malarza dotyka udar mózgu. Jego syn i imiennik, który od lat nie zamienił z ojcem słowa, przybywa do szpitala. Nie spodziewa się, że ta wizyta zmieni się w szaloną podróż w czasie, podczas której przeżyje całe sto lat życia swojego ojca i pozna świat odległy, lecz wciąż żywy. Na własnej skórze doświadczy wzlotów i upadków nowoczesności.
Brawurowa opowieść, w której historia miesza się z wytworami wyobraźni, i w której autor oddał głos namiętnościom całego stulecia.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Moje młodsze jaAnna Magosz
-
nowość[ e-book ]Ludzie od szczurówIgor Grudziński
-
nowość[ książka ]Igrając z pożądaniemAriel Rutecki
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Baciary z piekła rodemZiemowit Szczerek
-
nowość[ książka ]Powiedz im, że ona tu jest. W poszukiwaniu królowej MalajhyBodour Al Qasimi
-
nowość[ książka, e-book ]Kto by się spodziewał?Anna Brook-Mitchell
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Czarownica z PortobelloPaulo Coelho
-
nowość[ książka ]Powrót do prostoty. Jak uspokoić ducha w zabieganym świecieMaximilien Le-Febure-du-Bus
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Regulamin tłoczni winJohn Irving
-
nowość[ książka ]Ludzie czerwonego słońcaRafał Wojasiński
-
nowość[ audiobook, e-book ]Suma uśmiechówHubert Enerlich
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ogień w gardleBeatriz Serrano
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA




























