REKLAMA

Śladem zbrodni

tytuł oryg.: In their footsteps
autor: Tess Gerritsen
wydawnictwo: HarperCollins Polska
wydanie: I, Warszawa
data: 5 września 2012
forma: książka, okładka miękka
wymiary: 125 × 200 mm
liczba stron: 300
ISBN: 978-83-2388549-8

Inne formy i wydania

książka, okładka miękka, I  2012.09.05

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy...

Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił samobójstwo? Oboje byli komunistycznymi szpiegami? Nie może w to uwierzyć. Postanawia odkryć, co stało się naprawdę.

Śledztwo rozpoczyna w Paryżu, gdzie przed laty wydarzyła się tragedia. Z bratem i zaprzyjaźnionym agentem CIA wpada w sam środek szpiegowskiej afery i bezwzględnej gry służb. Nie zdaje sobie sprawy, że szukając prawdy, wydaje na siebie wyrok śmierci...

Tess Gerritsen jest amerykańską autorką romansów kryminalnych i thrillerów medycznych. Urodziła się w 1953 roku w Kalifornii. W 1979 roku ukończyła medycynę i rozpoczęła karierę lekarza w Honolulu na Hawajach. Pisanie zawsze było jej pasją. Pierwszą nagrodę za twórczość otrzymała, jeszcze będąc lekarzem, kiedy wzięła udział w konkursie na opowiadanie organizowanym przez magazyn ,,Honolulu". Od 1987 roku wydawnictwo Harlequin zaczęło publikować jej powieści z gatunku romans kryminalny. W 1996 roku został wydany jej pierwszy thriller medyczny.

Książki autorki są przetłumaczone na 37 języków i regularnie trafiają na listy bestsellerów w USA i Europie. Do dzisiaj na świecie sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jej powieści. Gerritsen jest również laureatką wielu nagród literackich, . RITA i Nero. Była nominowana do nagrody Edgar przyznawanej przez organizację Mystery Writers of America oraz nagrody Macavity.

Na podstawie jej serii powieści detektywistycznych o policjantce Jane Rizzoli oraz lekarzu sądowym Maurze Islesie powstał serial pt. ,,Rizzoli & Issles" z udziałem Angie Harmon i Sashy Alexander. Twórczość autorki jest chwalona przez wielu znawców literatury. Magazyn ,,Weekly" nazwał ją ,,królową medycznego suspensu". W wolnych chwilach Gerritsen gra na skrzypcach i uprawia ogródek.

"To przerażające, jak dobra w tym, co robi, jest Tess Gerritsen..."

Harlan Coben

"Gerritsen jest najlepsza w swoim gatunku."

USA Today

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break