Podziemie pamięci
| tytuł oryg.: | ?????? |
| autor: | Yoko Ogawa |
| przekład: | Anna Karpiuk |
| czyta: | Paulina Raczyło |
| wydawnictwo: | Tajfuny |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 24 października 2024 |
| czas: | 9 godz. 58 min |
| ISBN: | 978-83-6703439-5 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2022.02.10 |
| 2024.10.24 | |
Mieszkańcy bezimiennej wyspy żyją w świecie, z którego regularnie znikają najzwyklejsze przedmioty - kapelusze, róże, fotografie, wstążki. Jednego dnia są na wyciągnięcie ręki, drugiego zacierają się w pamięci, tracąc jakiekolwiek znaczenie. Większość poddaje się presji zapominania z całkowitą uległością, a nieliczni niepokorni trafiają pod nadzór policji pamięci. Młoda pisarka, która na rzecz tajemniczej instytucji straciła rodziców, postanawia ukryć w podziemiach domu przyjaciela, który potrzebuje ochrony. Ale czy życie w zamknięciu będzie miało kiedyś koniec?
Y?ko Ogawa, autorkaUkochanego równania profesora, opowiada o świecie przerażająco smutnym, przywodzącym na myśl zarównoRok 1984George'a Orwella, jak iDziennik Anne Frank.Podziemie pamięcito dystopijna wizja społeczeństwa ciemiężonego przez władzę, ale także metafora opresyjnych relacji na wielu różnych płaszczyznach.
Powieść znalazła się na short-liście Międzynarodowego Bookera w 2020 roku; była również finalistką 2019 National Book Award for Translated Literature i 2020 World Fantasy Award.
Na sąsiedniej półce
-
[ audiobook, e-book ]Ukochane równanie profesoraYoko Ogawa
-
[ książka, audiobook, e-book ]Grobowa cisza, żałobny zgiełkYoko Ogawa
-
nowość[ komiks ]Tytus, Romek i A'Tomek. Zaginione księgi. Tytus piratem - księga IHenryk Jerzy Chmielewski
-
nowość[ komiks ]Tytus, Romek i A'Tomek. Zaginione księgi. Porwanie Tytusa! - księga IIIHenryk Jerzy Chmielewski
-
nowość[ komiks ]Tytus, Romek i A'Tomek. Zaginione księgi. Wyprawa latającą filiżanką - księga IIHenryk Jerzy Chmielewski
-
nowość[ książka, e-book ]MałaEdward Carey
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]MonolokPaweł Sołtys
-
nowość[ książka ]Wspomnienia polskie. Wędrówki po Argentynie. Pisma zebraneWitold Gombrowicz
-
nowość[ książka ]PożądanieElfriede Jelinek, Elżbieta Kalinowska
-
nowość[ książka ]MezopotamiaOlivier Guez
-
nowość[ książka, audiobook ]Opowieść o starym dzieckuJenny Erpenbeck
-
nowość[ e-book ]Ostrzeżenia i inne opowiadaniaJacek Barbeka
LINKI SPONSOROWANE

































