Perswazje
tytuł oryg.: | Persuasion |
autor: | Jane Austen |
przekład: | Ewa Partyga |
wydawnictwo: | Prószyński Media |
wydanie: | Warszawa |
zapowiedź: | 4 grudnia 2025 |
forma: | książka, okładka twarda |
wymiary: | 140 × 216 mm |
liczba stron: | 296 |
ISBN: | 978-83-8391328-5 |
Inne formy i wydania
książka, okładka miękka, nowe | 2008.12.22 |
2015.10.02 | |
książka, okładka twarda z obwolutą | 2015.11.04 |
e-book (epub, mobipocket) | 2021.04.20 |
2022.07.21 | |
e-book (epub, mobipocket), wydanie 1 | 2022.08.24 |
książka, okładka twarda, wyd. 1 w tej edycji | 2022.09.02 |
e-book (epub, mobipocket), wyd. 1 w tej edycji | 2022.09.02 |
książka, okładka twarda | 2025.12.04 |
,,Perswazje" to poruszająca opowieść o drugiej szansie na miłość. Czy uczucie przetrwa upływ czasu i żal za utraconą przeszłością? Klasyczna powieść Jane Austen o dumie, dojrzałości i sile uczuć.
Skromna i delikatna Anne Elliot przed ośmiu laty za namową bliskiej przyjaciółki zerwała zaręczyny z przystojnym, lecz niezamożnym kapitanem Wentworthem. Teraz ma lat dwadzieścia siedem i ponieważ odrzucała względy innych mężczyzn, wydaje się skazana na staropanieństwo. Gdy rodzina z powodu kłopotów finansowych przeprowadza się do Bath, los znów stawia na jej drodze ukochanego.
Czy kapitan Wentworth odkryje na nowo wdzięk i szlachetność Anne? I czy ona rzeczywiście pragnie odzyskać jego miłość, tym bardziej że o jej względy zabiega bogaty i utytułowany kuzyn?
Jane Austen (1775-1817) - angielska pisarka znana z realistycznych i ironicznych powieści obyczajowych przedstawiających życie wyższych warstw społeczeństwa angielskiego na przełomie XVIII i XIX wieku. Urodziła się w Steventon jako jedno z ośmiorga dzieci duchownego. Pisała od młodości, a większość swoich najważniejszych dzieł stworzyła w Chawton. Jej utwory, choć za życia publikowane anonimowo i początkowo niedoceniane, z czasem zyskały ogromne uznanie i są dziś uważane za klasykę literatury światowej. Austen mistrzowsko łączyła satyrę, analizę psychologiczną i krytykę społeczną, skupiając się na roli kobiet, małżeństwie i statusie społecznym. Za życia wydała powieści: ,,Rozważna i romantyczna" (1811), ,,Duma i uprzedzenie" (1813), ,,Mansfield Park" (1814), ,,Emma" (1816). Po jej śmierci opublikowano: ,,Opactwo Northanger" (1818), ,,Perswazje" (1818), ,,Lady Susan" (1871) oraz utwory niedokończone: ,,Sanditon", ,,The Watsons".
Na sąsiedniej półce
-
[ e-book ]Jane Austen. Dzieła Zebrane. Tom 1. Rozważna i romantyczna, Emma, Opactwo NorthangerJane Austen
-
[ e-book ]Jane Austen. Dzieła Zebrane. Tom 2. Duma i uprzedzenie, Mansfield Park, PerswazjeJane Austen
-
[ e-book ]Lady Susan, Sandition, WatsonowieJane Austen
-
[ książka, audiobook, e-book ]EmmaJane Austen
-
[ książka, audiobook, e-book ]Opactwo NorthangerJane Austen
-
[ książka, audiobook, e-book ]Mansfield ParkJane Austen
-
[ e-book ]Lady SusanJane Austen
-
[ e-book ]WatsonowieJane Austen
-
[ audiobook ]Lady Susan. Watsonowie. SanditonJane Austen
-
nowość[ e-book ]Zaklinacz dźwięków. Powieść o Fryderyku ChopinieWojciech Wiercioch, Jolanta Szymska-Wiercioch
-
nowość[ książka, e-book ]Australia w ruchu i bez strachu. Zapiski z niezwykłej podróżyEwa Daszuta
-
nowość[ audiobook ]NutaDariusz Lechański
LINKI SPONSOROWANE