REKLAMA
Ostatni sen
| tytuł oryg.: | El ultimo sueno |
| autor: | Pedro Almodovar |
| przekład: | Agata Ostrowska, Katarzyna Okrasko |
| czyta: | Jacek Rozenek |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Poznańskie |
| wydanie: | Poznań |
| data: | 31 maja 2023 |
| czas: | 6 godz. 19 min |
| ISBN: | 978-83-6789136-3 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2023.05.31 |
| 2023.05.31 | |
Najbardziej osobista książka Pedra Almodovara. Autoportret rozpisany na dwanaście historii, które ujawniają mniej znane oblicze i pasję pisarską popularnego reżysera. Dwanaście historii obejmujących różne okresy: od późnych lat sześćdziesiątych do dziś, i pokazujących ewolucję Almodovara jako artysty.
Mroczne lata edukacji szkolnej, bardzo osobiste wspomnienie o matce, rozważania na temat własnej twórczości - to wszystko autor zamyka w niewielkich formach fabularnych, dzięki którym możemy odkrywać go na nowo, szukać kolejnych tropów dotyczących jego życia i dzieł. Teksty składające się na ten tom Almodóvar pisał do szuflady przez blisko pięćdziesiąt lat. Fikcja przenika się tu z rzeczywistością, humor - z powagą, racjonalność - z szaleństwem, a logika - z paradoksem. Lektura tych opowiadań przypomina oglądanie filmów Almodovara: zaskakuje, bawi, dezorientuje, wzrusza, skłania do refleksji. A znany reżyser okazuje się również znakomitym stylistą doskonale władającym piórem.
Książkę poleca Grażyna Torbicka: ,,Taki jest Almodóvar. Są tu szczerość i tajemnica, szaleństwo i spokój, radość chwili i smutek przemijania, a przede wszystkim pasja i pożądanie".
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kamogawa. Tropiciele smakówHisashi Kashiwai
-
nowość[ książka, e-book ]Kamogawa. Drugie danieHisashi Kashiwai
-
nowość[ e-book ]Księga zniknięciaIbtisam Azem
-
nowość[ książka ]Dlaczego chcesz już iść?Gabriella Santos de Lima
-
nowość[ książka, e-book ]Kamogawa. Menu szczęściaHisashi Kashiwai
-
nowość[ audiobook ]Czas honoru. Przed burząJarosław Sokół
-
nowość[ e-book ]Do następnego razuKamila Pazgrat, Kamila Pazgrat
-
nowość[ książka ]O zmierzchuHwang Sok-yong
-
nowość[ audiobook, e-book ]Niecierpliwość sercaStefan Zweig
-
nowość[ książka, e-book ]PulverkopfEdward Pasewicz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Z Pokorą przez życieWojciech Pokora, Krzysztof Pyzia
-
nowość[ książka, e-book ]Saga Norn. Tom 3: Norunn, nić przeznaczeniaEla Downarowicz























