Obrońcy mórz. Piraci, morscy terroryści i polski oficer ochrony
autor: | Stanisław Sadkiewicz |
wydawnictwo: | Horyzont |
wydanie: | Kraków |
data: | 17 kwietnia 2019 |
forma: | e-book (epub, mobipocket) |
liczba stron: | 416 |
ISBN: | 978-83-2405726-9 |
Wojna domowa w Somalii obraca ten kraj w gruzy. Nikt nie pilnuje granic. Nie ma komu bronić zwykłych ludzi. Dla nich to piekło na ziemi. Dla reszty świata - eldorado. Na somalijskie wody terytorialnie bezkarnie wpływają statki międzynarodowych koncernów. Topią w morzu toksyczne odpady. Organizują nielegalne połowy.
Somalijscy rybacy patrzą na to bezradnie. Głód, nędza i chęć zemsty pchają ich w morze. Tym razem jednak nie będą łowić ryb. Zamierzają polować na ludzi. Porywać ich statki dla okupu. W swoich małych łodziach, ze starymi kałasznikowami w rękach, rzucą wyzwanie światowym potęgom morskim. Choć samych siebie nazwą obrońcami mórz, świat usłyszy o nich jako o somalijskich piratach - wrogach całej ludzkości.
Kim są, czego chcą i jak się im przeciwstawić? Kto jest tym złym? Czy na pewno oni? A może zachodni świat nie jest całkiem bez winy?
O tym wszystkim opowiada w porywającym stylu Stanisław Sadkiewicz, polski oficer ochrony statków oceanicznych, były żołnierz zawodowy. Człowiek, którego piraci z Czarnego Lądu woleliby nie spotkać.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Obrońcy mórz. Piraci, morscy terroryści i polski oficer ochrony statkówStanisław Sadkiewicz
-
[ książka ]Mateczka. Śledztwo w sprawie mariawitówTomasz Terlikowski
-
[ książka ]Wojna o śmieci. Globalne śledztwo w sprawie brudnego handlu twoimi odpadamiAlexander Clapp
-
[ książka, e-book ]Kruszenie świata. Podróż do IranuFrancois-Henri Deserable
-
[ książka, e-book ]Tyle słońca. Anna Jantar. BiografiaMarcin Wilk
-
[ książka ]Mój brat, JóziuMichał Lewandowski, Kazimierz Tischner
-
[ książka ]Katastrofa HeweliuszaKatarzyna Janiszewska
-
[ książka ]Celebryci, skandale i sensacje Drugiej RzeczypospolitejSławomir Koper
-
[ książka ]Nosorożec. O ojcach walczących o relacje z dziećmiMarta Kawalec
-
[ książka ]Dlaczego Kościół boi się masonów?Witold Sokała, Tomasz P. Terlikowski
-
[ książka ]Powrót pogubionych rzeczy. Fotoopowieść o SzymborskiejJoanna Gromek-Illg, Michał Pawłowski
-
[ książka ]Bóg techy. Jak wielkie firmy technologiczne przejmują władzę nad Polską i światemSylwia Czubkowska
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA